Najbardziej utytułowany bułgarski klub zagra... w trzeciej lidze

Najbardziej utytułowany bułgarski klub CSKA Sofia z powodu długów stracił status zawodowy i będzie musiał zacząć od trzeciej ligi - poinformował w poniedziałek tamtejszy związek piłkarski (BFU).
Według francuskiej agencji AFP długi CSKA wynoszą 30 milionów lewów (15 mln euro), z czego 11 milionów to podatki. "Klub nie otrzymał licencji i zgodnie z przepisami bułgarskiej federacji ma grać w trzeciej lidze" - powiedział prezes BFU Borisław Michajłow. Tymczasem w opinii bułgarskich mediów klub raczej może zostać zlikwidowany niż przeniesiony do trzeciej ligi.
Biznesmen Wassil Bojkow założył już w sobotę nowy klub pod nazwą CSKA i zamierza w ciągu czterech lat odrodzić zespół, zaczynając od czwartej ligi.
CSKA to 31-krotny mistrz Bułgarii, co jest rekordem kraju.
Komentarze