Agnieszka Kobus-Zawojska: To wyróżnienie jest dla mnie wyjątkowe
Podczas uroczystości w Warszawie uhonorowano również laureatów wybranych przez kapitułę Wielkiej Honorowej Nagrody Sportowej PKOl im. Piotra Nurowskiego. Indywidualne wyróżnienie za osiągnięcia w 2021 roku powędrowało do rąk młociarki Anity Włodarczyk, która została doceniona w ten sposób po raz piąty w karierze (poprzednio w 2009 roku oraz w latach 2014-16). Latem w Tokio stanęła na najwyższym stopniu podium. Jest pierwszą na świecie lekkoatletką, która zdobyła trzecie z rzędu olimpijskie złoto w tej samej konkurencji.
Drużyną Roku została czwórka podwójna w składzie: Agnieszka Kobus–Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann. Wioślarki te w stolicy Japonii wywalczyły srebrny krążek. Trenerem Roku wybrano z kolei Aleksandra Matusińskiego, trenera lekkoatletek specjalizujących się w biegu na 400 m. Jego podopieczne w Tokio wywalczyły srebro w sztafecie 4x400 oraz razem z kolegami złoto w sztafecie mieszanej 4x400.
Nagrodę dla Nadziei Olimpijskiej im. Eugeniusza Pietrasika otrzymali kajakarka Julia Olszewska i siatkarz Jakub Majchrzak.
Podczas piątkowego spotkania pożegnano również uroczyście utytułowanych sportowców, którzy oficjalnie zakończyli karierę w ubiegłym roku. W tym gronie znaleźli się: rywalizująca w kolarstwie górskim Maja Włoszczowska, lekkoatleta Piotr Małachowski, panczenistka Katarzyna Niedźwiedzka (znana bardziej pod panieńskim nazwiskiem Woźniak), jej mąż uprawiający tę samą dyscyplinę Konrad Niedźwiedzki oraz zapaśniczka Agnieszka Wieszczek–Kordus.
Rozmowa z Agnieszką Kobus-Zawojską.