Dominacja Warszawy w polskiej siatkówce klubowej to okres lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych. Kluby z tego miasta popisały się serią dziewiętnastu tytułów mistrzowskich z rzędu w siatkówce męskiej (1952–70), a i wśród pań sięgały seryjnie po złote medale. Później powstało kilka mocnych ośrodków i ta hegemonia stała się przeszłością. Ostatni tytuł mistrzowski dla stolicy zdobyli w 1986 roku siatkarze Legii Warszawa. Teraz do medalowych tradycji próbuje nawiązać Projekt. Stolica ma łącznie 123 medale i aż 52 złote. Rekord AZS-AWF Warszawa u panów (14 tytułów mistrzowskich) wciąż nie został pobity. Warszawa ma również inne rekordowe osiągnięcie na koncie – aż dziewięć męskich klubów z tego miasta wspięło się na podium MP.
Drugie miejsce pod względem liczby medali zajmuje Kraków, który wywalczył aż 51 krążków, ale tylko dziewięć złotych. Łódź ma 47 medali, w tym 15 złotych. Aż siedem kobiecych klubów z tego miasta stawało na podium, co jest rekordem.
Dorobek wielu miast w tym zestawieniu jest zasługą jednego klubu (Olsztyn, Kędzierzyn-Koźle, Częstochowa, Jastrzębie-Zdrój, Bełchatów, Słupsk, Police, Kalisz). Siatkarki Chemika Police wywalczyły łącznie dwanaście medali, ale aż jedenaście złotych. Sięgając po jedenasty tytuł mistrzowski w 2024 roku policzanki wyrównały rekordowe osiągnięcia AZS-AWF Warszawa i AZS Warszawa.