Oczy sportowego świata zwrócone na Wimbledon!

Tenis
Oczy sportowego świata zwrócone na Wimbledon!
Andy Murray i Marion Bartoli - trumfatorzy Wimbledonu w 2013 roku. / fot. PAP

Już 23 czerwca początek 128. edycji Wimbledonu! Przez najbliższe dwa tygodnie korty All England Lawn Tennis and Croquet Club będą świadkami wielkich spotkań, dramatów i emocji trzeciego w tym sezonie tenisowego turnieju wielkoszlemowego.

W poprzednim sezonie w grze pojedynczej mężczyzn triumfował Brytyjczyk Andy Murray, który w finale pokonał w trzech setach Serba Novaka Đokovića. Wśród pań wygrała Marion Bartoli, która zakończyła karierę. Francuzka pokonała w decydującej grze Sabine Lisicki z Niemiec 6:1, 6:4. W grze podwójnej mężczyzn wygrali bracia Bob i Mike Bryanowie z USA, a w grze podwójnej kobiet Chinki Hsieh Su-wei i Peng Shuai. Tytuł w grze mieszanej zdobyli Kristina Mladenovic z Francji i Daniel Nestor z Kanady.

Wimbledon 2013 to również wspaniałe chwile polskiego tenisa. W turnieju mężczyzn byliśmy świadkami polskiego ćwierćfinału, w którym Jerzy Janowicz pokonał 7:5,6:4,6:4 Łukasza Kubota. Janowicz w walce o finał przegrał w czterech setach z późniejszym triumfatorem Andym Murrayem. Agnieszka Radwańska po ćwierćfinałowej wygranej z Chinką Na Li, uległa w półfinale Sabine Lisicki 4:6,6:2,7:9. Czy polscy tenisiści w rozpoczynającym się turnieju nawiążą do zeszłorocznych sukcesów?

Od poniedziałku w Polsacie Sport, Polsacie Sport Extra i Polsacie Sport News transmisje turnieju wimbledońskiego. Już pierwszego dnia zobaczymy reprezentantów Polski!

Zapraszamy do obejrzenia materiału video o turnieju wimbledońskim.
Robert Murawski, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze