Kaka wraca do reprezentacji Brazylii

Piłka nożna
Kaka wraca do reprezentacji Brazylii

Piłkarz zespołu amerykańskiej ligi MLS Orlando 32-letni Brazylijczyk Kaka, po prawie półtorarocznej przerwie, otrzymał powołanie do reprezentacji kraju na dwa najbliższe mecze towarzyskie.

Brazylia przebywa na tournee w Azji, gdzie 11 października w Pekinie zagra z Argentyną. Trzy później w Singapurze rywalem byłych mistrzów świata będzie Japonia. Trener Dunga powołał Kakę w miejsce kontuzjowanego ofensywnego pomocnika Ricardo Goularta.

 

Kaka, reprezentant Brazylii w mistrzostwach świata w 2002, 2006 i 2010 roku, nie znalazł uznania w oczach poprzedniego szkoleniowca zespołu Felipe Scolariego i nie dostawał powołania do reprezentacji od marca 2013 roku, gdy po raz ostatni wystąpił w meczu towarzyskim z Rosją.

 

Napastnik zespołu Orlando jest najlepiej zarabiającym piłkarzem w historii USA. W sezonie 2013/14 jego konto powiększyło się o prawie 7,2 mln dolarów. W klubie zarobki Kaki wyniosły 6,6 mln, pozostałe 600 tysięcy otrzymał od sponsorów.

 

W nowym sezonie piłkarz nie gra już w USA, został na rok wypożyczony do brazylijskiego Sao Paulo.

jb, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze