Turniej ATP w Bastad: Robredo w finale, odpadł Cuevas

Tenis
Turniej ATP w Bastad: Robredo w finale, odpadł Cuevas
fot. PAP

Rozstawiony z numerem trzecim Urugwajczyk Pablo Cuevas przegrał z Francuzem Benoit Paire'em 4:6, 3:6 i odpadł w półfinale tenisowego turnieju ATP na kortach ziemnych w szwedzkim Bastad (pula nagród 439 405 euro). W finale zagra także Hiszpan Tommy Robredo (2.).

Paire niespodziewanie uporał się z Cuevasem w dwóch setach i stanie przed trzecią w karierze szansą wywalczenia pierwszego tytułu w turnieju tej rangi.

 

Z kolei Robredo nie zawiódł i wyeliminował reprezentanta Niemiec Alexandra Zvereva po zwycięstwie 6:3, 6:4. Hiszpan ma w dorobku 12 tytułów, ale ostatnio triumfował w 2013 roku. Z Paire'em zmierzy się po raz drugi, a z jedynej dotychczasowej potyczki przed dwoma laty wyszedł zwycięsko.

 

W niedzielę w finale debla wystąpi Łukasz Kubot. W parze z Francuzem Jeremym Chardym zagra o tytuł z Kolumbijczykami Juanem Sebastianem Cabalem i Robertem Farahem.

 

Wyniki półfinałów gry pojedynczej:

 

Tommy Robredo (Hiszpania, 2) - Alexander Zverev (Niemcy) 6:3, 6:4 Benoit Paire (Francja) - Pablo Cuevas (Urugwaj, 3) 6:4, 6:3

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze