"Kibic 2.0", czyli gra siatkarska, którą współtworzył... Wlazły!
Już niedługo na polskim rynku pojawi się projekt managerski, który pozwoli kibicom wcielić się w rolę trenera czy managera drużyny siatkarskiej! Czym jest roboczo nazwany projekt „Kibic 2.0”, którego współpomysłodawcą był… Mariusz Wlazły?
Marcin Lepa: Skąd wziął się pomysł stworzenia gry siatkarskiej?
Jacek Rożnowski, współpomysłodawca projektu: Pewnego dnia z Mariuszem Wlazłym oglądaliśmy mecz siatkówki i zastanawialiśmy się w jaki sposób można dołożyć dodatkowe emocje do tej tradycyjnej formy relacjonowania meczów przez telewizję. Efektem tych przemyśleń było znalezienie sposobu na nowy wymiar kibicowania, poza tradycyjną rywalizacją na boisku, chcemy dać widzom możliwość rywalizacji między sobą i aktywnego przewidywania wydarzeń na boisku. Chodzi o to: kto będzie lepszy w przewidywaniu nadchodzących akcji i ich przebiegu.
Czyli taka zabawa w rozgrywającego, który musi wybiegać do przodu i przewidywać ruchy rywali.
Przyda się znajomość umiejętności zawodników, obserwacja dyspozycji dnia, intuicja co do taktyki, na pewno będzie to przewaga dla gracza.
O co w grze dokładnie chodzi?
Mamy plansze, zagrywki, obrony, akcji w ataku i bloku z podziałem na klasyczne siatkarskie strefy boiska. Widz może spróbować odgadnąć, w którą strefę zagra w danym momencie zawodnik. Siatkarz wprowadzający piłkę do gry nie robi tego w sposób przypadkowy, często mierzy w te strefy boiska, gdzie stoi zawodnik, który np. z przyjęciem zagrywki może mieć problem. Gracz wskazuje to miejsce, w które jego zdaniem zawodnik pośle zagrywkę. Potem oceniamy w jaki sposób ta akcja się zakończy, czy serwujący ma dobry dzień, posłał kilka asów, czy w tej akcji może zdobyć bezpośredni punkt, czy jego zagrywka zostanie odebrana, bądź wpadnie w siatkę, albo spadnie poza boisko. Podobnie będzie z akcjami w ataku i bloku: wybieramy strefę, z której wg nas atak nastąpi, do kogo zagra rozgrywający. Na koniec będzie podsumowanie akcji i aktualny ranking gracza.
Gra wymagająca dużej czujności i aktywności, bo kibic będzie w grze przez cały mecz.
Cały projekt opiera się na trzech czynnikach: tradycyjnej relacji z meczu siatkarskiego, możliwości jakie daje dostęp do szerokopasmowego Internetu oraz możliwości jakie dają urządzenia mobilne. Aplikacja byłaby dostępna na platformach, na których można będzie ją pobrać na te urządzenia, aplikacja byłaby sprzężona z relacją telewizyjną za pośrednictwem Internetu.
Kiedy projekt będzie dostępny?
Uznaliśmy, że najlepszą datą wdrożenia tego projektu będzie koniec sierpnia 2017 roku, czyli data rozpoczęcia Mistrzostw Europy w Polsce.
Przejdź na Polsatsport.pl