Pjongczang 2018: Winkelmann zadowolony ze startu Polaków

Zimowe
Pjongczang 2018: Winkelmann zadowolony ze startu Polaków
fot. PAP

Paweł Słowiok, zajmując 22. miejsce w środę w Pjongczangu, uzyskał najlepszy wyniki polskich kombinatorów norweskich w igrzyskach od 1994 roku. Zadowolenia ze startu podopiecznych nie krył trener Danny Winkelmann.

W Lillehammer 24 lata temu na 21. pozycji sklasyfikowano Stanisława Ustupskiego. Później polskich dwuboistów długo na igrzyskach nie było. W 2014 roku w Soczi Adam Cieślar plasował się na 37. i 39. pozycji.

Słowiok stracił do najlepszego tego dnia Niemca Erica Frenzela 2.35,2. Na 39. pozycji zawody ukończył Szczepan Kupczak - strata 4.11,2, na 42. Cieślar - 4.47,3, a na ostatniej, 47. na mecie zameldował się Wojciech Marusarz - 6.36,1.

- Jestem zadowolony z tego, jak się zaprezentowali moi zawodnicy, ich zaangażowania oraz z rezultatu Pawła. W jego wykonaniu to były naprawdę dobre zawody. Jestem z nich dumny - ocenił niemiecki szkoleniowiec, który polską kadrą opiekuje się od maja ubiegłego roku.

Słowiok po skokach zajmował 32. miejsce, ale formę biegową zaprezentował naprawdę dobrą. Netto osiągnął bowiem na trasie 12. rezultat.

- Jestem zadowolony, na trasie czułem się dobrze. W całym tym sezonie mam dobre, równe biegi. Jak złapię mocną grupę, to jestem w stanie wytrzymać w niej do samego końca. Moje skoki też są już stabilniejsze, ale wciąż muszę pracować nad pozycją najazdową i odbiciem - ocenił zawodnik.

- Moim zdaniem Paweł w ostatnich latach stracił nieco czucie skoczni. Ma jednak naturę wojownika, a to, co mu teraz potrzebne, to przede wszystkim więcej pewności siebie oraz takiego luzu na skoczni. Nic natomiast nie buduje pewności siebie lepiej niż dobry wynik, a dzisiejszy takim był i mam nadzieję, że mu pomoże - podkreślił Winkelmann.

W odwrotnej sytuacji jest Kupczak. 25-latek po skokach był 20. W tych okolicach utrzymywał się przez około połowę dystansu, ale później zaczął słabnąć.

- On wciąż jest młodym zawodnikiem. To był jego olimpijski debiut i starał się zaprezentować najlepiej, jak potrafi. Niestety bieg zaczął zdecydowanie za szybko w stosunku do swoich możliwości. Mówiłem mu, żeby biegł spokojnie, nie prowadził grupy. Poniosła go jednak fantazja i w pewnym momencie "eksplodował". Musi wyciągnąć z tego lekcję - zaznaczył Winkelmann.

We wtorek kombinatorów czekają zawody ze skokami na dużym obiekcie, a 22 lutego po raz pierwszy w historii Polska weźmie udział w olimpijskiej rywalizacji drużynowej w tej konkurencji. Dalsze postępy zdaniem trenera są możliwe.

- Staramy się teraz pracować również od podstaw, z juniorami. Na końcu tunelu widać światło i nie jest to tylko mały płomyk świecy. Musimy kontynuować rozpoczętą pracę i być cierpliwi. Potrzebne jest pozytywne nastawienie i chęć ciągłego uczenia się. Wyciąganie wniosków z każdego startu, zastanawianie się nad tym, co zrobiłem dobrze, a co można było zrobić lepiej. Z każdym krokiem będziemy wtedy robili postępy - podsumował szkoleniowiec.

 

Od 9 do 25 lutego w ramach „otwartego okna” wszyscy abonenci Cyfrowego Polsatu będą mieli nieograniczony dostęp do 3 uruchomionych specjalnie na czas Zimowych Igrzysk Olimpijskich kanałów: Eurosport 3, Eurosport 4 i Eurosport 5, gdzie będzie można oglądać relacje z igrzysk w jakości HD i bez reklam.

 

Kanały dostępne będą na dekoderach Cyfrowego Polsatu pod numerami 222, 223, 224.

 

Dodatkowo zapewnimy polską oprawę komentatorską wydarzenia na tych kanałach, realizowaną przez dziennikarzy i ekspertów Polsatu Sport.

en, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie