WTA w Strasburgu: W półfinale trzy rozstawione i... najbliższa rywalka Linette

Rozstawiona z numerem drugim Białorusinka Aryna Sabalenka i "czwórka" Francuzka Caroline Garcia są wśród tenisistek, które awansowały do półfinału turnieju WTA na kortach ziemnych w Strasburgu (pula nagród 250 tys. dol.). W najlepszej czwórce znalazła się też Chloe Paquet, która będzie rywalką Magdy Linette w turnieju French Open.
Sabalenka pokonała mistrzynię olimpijską z 2016 roku Portorykankę Monicę Puig 6:1, 3:6, 6:2, natomiast Garcia wygrała z Ukrainką Martą Kostjuk 3:6, 6:3, 6:2.
W półfinale Sabalenka zmierzy się z Ukrainką Dajaną Jastremską, natomiast Garcia z rewelacją turnieju Francuzką Chloe Paquet, która pokonała w ćwierćfinale z reprezentującą Australię Darię Gavrilovą 6:3, 7:6 (7-1).
Zajmująca 223. w rankingu WTA Paquet w zbliżającym się wielkoszlemowym turnieju French Open (ma tzw. dziką kartę), zgodnie z czwartkowym losowaniem, zagra z Magdą Linette.
Poznanianka startowała w Strasburgu. Odpadła zarówno w pierwszej rundzie singla, jak i debla.
W pierwszej rundzie gry podwójnej odpadła również Alicja Rosolska, a w eliminacjach singla - Katarzyna Piter.
Wyniki ćwierćfinałów:
Aryna Sabalenka (Białoruś, 2) - Monica Puig (Portoryko) 6:1, 3:6, 6:2
Caroline Garcia (Francja, 4) - Marta Kostjuk (Ukraina) 3:6, 6:3, 6:2
Dajana Jastremska (Ukraina, 6) - Fiona Ferro (Francja) 6:1, 6:3
Chloe Paquet (Francja) - Daria Gavrilova (Australia) 6:3, 7:6 (7-1)
WYNIKI I DRABINKA TURNIEJU WTA W STRASBURGU
Przejdź na Polsatsport.pl