ME U-21: Hiszpania rzutem na taśmę pokonała Belgię

Reprezentacja Hiszpanii U-21 pokonał swoich rówieśników z Belgii 2:1 (1:1) na młodzieżowych mistrzostwach Europy w drugiej kolejce grupy A rozegranym w Reggio Emilia. Zwycięski gol dla ekipy z Półwyspu Iberyjskiego padł w samej końcówce spotkania. Bohaterem "La Roja" został rezerwowy Pablo Fornals, który w 89. minucie silnym strzałem z dystansu pokonał belgijskiego bramkarza.

W pierwszym środowym meczu grupy A mierzyły się ekipy, które przegrały swoje inauguracyjne starcia. Belgowie ulegli Polsce 2:3, natomiast Hiszpanie przegrali 1:3 z gospodarzami turnieju - Włochami.

Spotkanie w Reggio Emilia zdecydowanie lepiej rozpoczęli Hiszpanie, którzy już w 7. minucie objęli prowadzenie. Wynik otworzył pomocnik Dinama Zagrzeb - Dani Olmo. Jednak na trafienie gracza mistrza Chorwacji w 24. minucie odpowiedział Sebastiaan Bornauw. Rezultat remisowy utrzymał się do końca pierwszej odsłony, choć przewaga podopiecznych Luisa De la Fuente Castillo nie ulegała żadnej dyskusji.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił. To zespół z Półwyspu Iberyjskiego miał inicjatywę, ale długo nie potrafił dokumentować jej golem. Jednak cierpliwość oraz opanowanie przyniosły efekt minutę przed upływem regulaminowego czasu gry. Fornals, który pojawił się na murawie od razu po zmianie stron, zapewnił Hiszpanii zwycięstwo. 23-letni pomocnik West Ham United bardzo mocnym strzałem zza pola karnego nie dał szans Ortwinowi De Wolfowi na skuteczną interwencję.

Tegoroczna impreza jest rozgrywana w sześciu miastach - pięciu włoskich oraz w San Marino (Serravalle). W turnieju uczestniczy 12 drużyn, podzielonych na trzy grupy. Do półfinału awansują zwycięzcy trzech grup i drużyna z drugiego miejsca z najlepszym bilansem. Finał zaplanowano na 30 czerwca w Udine.

Tegoroczne mistrzostwa są jednocześnie kwalifikacjami do igrzysk olimpijskich w Tokio. Do Japonii polecą cztery najlepsze zespoły turnieju, czyli półfinaliści. W przypadku awansu do czołowej czwórki Anglii otworzy się szansa dla innej drużyny. Kraje wchodzące w skład Wielkiej Brytanii nie mogą bowiem wystawić oddzielnych reprezentacji w igrzyskach. To oznacza, że o prawo występu w Tokio zagrają dwa pozostałe zespoły z drugich miejsc w grupach. Dodatkowy mecz odbędzie się 28 czerwca w Cesenie.

Hiszpania - Belgia 2:1 (1:1)

Bramki: Dani Olmo (7'), Pablo Fornals (89') - Sebastiaan Bornauw (24')