MŚ w kajakarstwie górskim: Stach i Pochwała ze srebrem w mikście

Aleksandra Stach i Marcin Pochwała zdobyli srebrny medal w mikście C2 na zakończenie mistrzostw świata kajakarzy górskich w hiszpańskiej miejscowości La Seu d'Urgell. Polacy bronili tytułu z Rio de Janeiro w tej nieolimpijskiej konkurencji.
To medal na pocieszenie, gdyż kilka godzin wcześniej Polacy rozczarowali, nie zdobywając kwalifikacji olimpijskich w C1 kobiet i K1 mężczyzn. Klaudia Zwolińska zajęła 20. miejsce, a Michał Pasiut był dopiero 38.
Polacy będą mieli jeszcze jedną szansę na kwalifikację olimpijską - w przyszłorocznych mistrzostwach Europy. W K1 mężczyzn i C1 kobiet do zdobycia będzie tylko po jednej przepustce.
W sobotę kwalifikacje na igrzyska w Tokio dla Polski wywalczyli: w C1 Grzegorz Hedwig oraz w K1 Natalia Pacierpnik. Biało-czerwoni wracają z La Seu d'Urgell z dwoma medalami. Pierwszy - brązowy - zdobyli w środę Michał Pasiut, Dariusz Popiela oraz Krzysztof Majerczak w drużynowej rywalizacji w K1.
Wyniki C2 mikst:
1. Tereza Fiserova, Jakub Jane (Czechy) 109,65
2. Aleksandra Stach, Marcin Pochwała (Polska) 113,36
3. Veronika Vojtova, Jan Masek (Czechy) 114,57.
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Anna Wielgosz: Nie ukrywam, że liczyłam na bieg w czasie poniżej 2 minut
