Podstawowy środkowy Ślepska Malow zostaje w suwalskim klubie

Andreas Takvam pozostaje w Ślepsku Malow na kolejny sezon. Środkowy suwalskiej drużyny podpisał właśnie nowy kontrakt, co wcześniej zrobiło sześciu innych siatkarzy drużyny trenera Andrzeja Kowala.
27-letni środkowy trafił do Suwałk przed zakończonym niedawno sezonem. Profesjonalną przygodę z siatkówką rozpoczął w norweskim klubie Sotra VBK, skąd trafił do Nyborg VBK. Grał tam w latach 2010-2014 i z ekipą z Bergen zdobył cztery mistrzostwa Norwegii.
Te osiągnięcia Takvama nie umknęły szkoleniowcom PlusLigi, następnym przystankiem w karierze Norwega był już Effector Kielce, w którym spędził dwa lata. Tuż po zakończeniu sezonu 2015/2016 trafił do niemieckiego VfB Friedrichshafen, gdzie był klubowym kolegą Bartłomieja Bołądzia, obecnie atakującego Ślepska Malow.
W Niemczech Takvam dopisał do swojego dorobku trzy tytuły wicemistrza kraju, trzy razy zdobył Puchar Niemiec, także trzykrotnie Superpuchar Niemiec.
Eksperci Polsatu Sport wybrali! Największe objawienia sezonu PlusLigi
W sezonie 2019/2020 Norweg po raz kolejny zawitał do PlusLigi i stał się bardzo ważnym elementem drużyny trenera Kowala. W zdecydowanej większości spotkań wybiegał w pierwszej "szóstce" , a w rankingu najlepiej blokujących zawodników PlusLigi uplasował się na 5. miejscu (47 bloków). W 24 meczach zdobył 182 punkty, siedem z nich po asach serwisowych.
Ojciec Andreasa - Oyvind Takvam, to były reprezentant Norwegii w siatkówce. Krótką rozmowę ze środkowym Ślepska Malow, nagraną tuż po podpisaniu nowej umowy, zamieszczono w internecie.
Takvam jest już szóstym siatkarzem Ślepska Malow, który podpisał nowy kontrakt z klubem. Wcześniej zdecydowali się na to atakujący Bartłomiej Bołądź, libero Paweł Filipowicz, środkowi Łukasz Rudzewicz i Cezary Sapiński oraz przyjmujący Jakub Rohnka. Na razie jedynym graczem, który odszedł suwalskiej drużyny jest Nicolas Szerszeń. Wypożyczony przed sezonem przyjmujący wrócił do Asseco Resovii Rzeszów.
W połowie kwietnia prezes MKS Ślepsk Malow Suwałki Wojciech Winnik przyznał w rozmowie z Radiem Białystok, że klub prowadzi rozmowy m.in. z Mateuszem Miką i Arturem Szalpukiem. W ekipie z Suwałk może pojawić się aż sześciu nowych siatkarzy.
Przejdź na Polsatsport.pl