Kulomiotka Valerie Adams zmieniła trenera. "Potrzebowałam wstrząsu"
Słynna kulomiotka, dwukrotna mistrzyni olimpijska (2008 i 2012) Nowozelandka Valerie Adams zmieniła na kilka miesięcy przed igrzyskami trenera. Teraz będzie pracował ze szkoleniowcem męskiej reprezentacji Nowej Zelandii Dale Stevenson - poinformowały media na antypodach.
Stevenson prowadzi m.in. Tomasa Walsha, który w Rio de Janeiro zdobył brązowy medal, a w mistrzostwach świata w Londynie w 2017 r. wywalczył złoto. Jest także dwukrotnym halowym mistrzem globu (2016 i 2018).
- 2020 rok to wielka niepewność, nie był i nie jest łatwy dla nikogo, także dla zawodowych sportowców. Mimo to zdecydowałam, że muszę wyjść ze swojej strefy komfortu, że potrzebny mi jest wstrząs, by przygotować na igrzyska w Tokio swoją najlepsza wersję. Jestem bardzo podekscytowana, że Dale Stevenson poprowadzi mój program i będą miała możliwość treningów w jego grupie - napisała na swoim profilu na Instagramie.
Słynna kulomiotka podziękowała poprzedniemu trenerowi Scottowi Goodmanowi za nieustającą pomoc i wsparcie przez ostatnie ponad trzy lata. W tym okresie dwukrotnie zaszła w ciążę i po urodzeniu dzieci wracała do formy. Wcześniej do sukcesu m.in. w Londynie poprowadził ją szwajcarski trener-mentor Jean-Pierre Egger.
ZOBACZ TAKŻE: Zarzut dopingowy wobec mistrzyni świata w biegu na 400 m Salwy Eid Naser wycofany
Na początku stycznia czterokrotna mistrzyni świata (2007, 2009, 2011, 2013) już w pierwszym starcie w tym roku uzyskała kwalifikację do Tokio, wracając do rywalizacji po 20-miesięcznej przerwie spowodowanej ciążą i urodzeniem drugiego dziecka. Córeczka Kimoana ma dwa i pół roku, a synek Kepaleli rok. Na początku marca wywalczyła natomiast po raz 16. złoty medal w mistrzostwach kraju.
36-letnia Nowozelandka, która otrzymała tytuł szlachecki Dame od królowej Elżbiety II, wystąpiła już w czterech igrzyskach olimpijskich - w Atenach 2004, Pekinie 2008 (złoto) i Londynie 2012 (złoto) oraz Rio de Janeiro 2016 (srebro).
Z olimpiadą w Tokio wiąże specjalne marzenia - chce pojechać do Japonii z... młodszą siostrą Lisą, występującą w kategorii niepełnosprawnych zawodniczek w pchnięciu kulą, której jest trenerką. Lisa zdobyła jesienią 2019 r. złoty medal w paralekkoatletycznych mistrzostwach świata, ustanawiając rekord globu (14,80) w swojej kategorii niepełnosprawności.
Przejdź na Polsatsport.pl