Bundesliga: Bayern wygrał bez Lewandowskiego. Występy Piszczka i Gumnego

Bayern Monachium pokonał na wyjeździe FC Köln 2:1. Gole dla “Die Roten” zdobywali Thomas Muller oraz Serge Gnabry. Ponadto zwycięstwa w swoich meczach odniosły FC Augsburg oraz Borussia Dortmund. Natomiast punktami podzieliły się ekipy Eintrachtu Frankfurt i Werderu Brema.

Podopieczni Hansiego Flicka musieli radzić sobie bez Roberta Lewandowskiego, który tym razem znalazł się poza kadrą meczową. Bawarczycy wyszli na prowadzenie już w 13. minucie gry. Wówczas ręką w polu karnym zagrał Marius Wolf. Arbiter wskazał na wapno. Pod nieobecność polskiego napastnika do jedenastki podszedł Muller, który strzałem po ziemi dał prowadzenie Bayernowi.

Drugiego gola monachijczycy dołożyli w doliczonym czasie pierwszej połowy. Prawą stroną boiska popędził Serge Gnabry. Reprezentant Niemiec zszedł do środka i oddał strzał, po którym piłka zatrzepotała w siatce obok bezradnego Timo Horna.

Po zmianie stron wydawało się, że kolejne bramki dla Bayernu będą kwestią czasu. Ostatecznie mistrzowie Niemiec nie zdobyli żadnego gola, za to stracili jednego w 82. minucie spotkania. Do siatki trafił Dominick Drexler, tym samym zdobywając bramkę kontaktową. Gospodarzom nie udało się jednak doprowadzić do wyrównania. FC Köln wciąż nie wygrało meczu w trwającym sezonie, przez co ekipa z Westfalii zajmuje odległe 16. miejsce w tabeli. Z kolei Bayern znajduje się w ścisłej czołówce.

FC Köln - Bayern Monachium 1:2 (0:2)

Bramki: Drexler 82 - Muller 13 (rz.k.), Gnabry 45+1

Zwycięstwo odniosła również Borussia Dortmund. Zawodnicy Luciena Favre’a pokonali Arminię Bielefeld 2:0. Do przerwy jednak na stadionie w Bielefeld było 0:0.

W drugiej połowie dortmundczycy poradzili sobie już znacznie lepiej. Najpierw w 53. minucie wynik otworzył Mats Hummels i ten sam zawodnik w 71. minucie ustalił wynik meczu. Borussia odniosła kolejne ligowe zwycięstwo i po raz czwarty z rzędu nie straciła gola.

W 86. minucie gry na boisku pojawił się Łukasz Piszczek, który zastąpił na placu gry bohatera meczu Hummelsa.

Arminia Bielefeld - Borussia Dortmund 0:2 (0:0)

Bramki: Hummels 53, 71

Po dwóch porażkach na ścieżkę zwycięstw powrócił FC Augsburg. Piłkarze ze Szwabii okazali się lepsi od Mainz wygrywając 3:1. Po wygranej zawodnicy z Augsburga wskoczyli na czwarte miejsce w ligowej tabeli.

W 60. minucie meczu na placu zameldował się Robert Gumny. Dla Polaka był to drugi mecz w Bundeslidze.

FC Augsburg - Mainz 3:1 (1:0)

Bramki: Vargas 40, Hahn 80, 90+1 - Onisiwo 64

Podziałem punktów zakończyło się spotkanie Eintrachtu Frankfurt z Werderem Brema. Goście prowadzili od 51. minuty po golu Sargenta, lecz w 65 minucie spotkania wyrównał Andre Silva.

Co ciekawe, oba zespoły na ten moment mogą pochwalić się jednakowym bilansem w bieżącym sezonie. Eintracht i Werder mają na koncie po dwa zwycięstwa, trzy remisy i jedną porażkę.

Eintracht Frankfurt - Werder Brema 1:1 (0:0)

Bramki: Andre Silva 65 - Sargent 51