Michał Winiarski i Mariusz Wlazły – historia wielkiej siatkarskiej przyjaźni (ZDJĘCIA)
Trefl Gdańsk to rewelacja obecnego sezonu PlusLigi. Spory wkład w dobrą postawę tej drużyny wnieśli trener Michał Winiarski i atakujący Mariusz Wlazły. Obaj tworzą jeden z najsłynniejszych duetów w historii polskiej siatkówki. Występując wspólnie na parkietach, osiągnęli wiele sukcesów zarówno z reprezentacją Polski, jak i z PGE Skrą Bełchatów. Czy podobnie będzie w ekipie z Gdańska?
Przyjmujący Michał Winiarski i atakujący Mariusz Wlazły występowali razem już w kadrze juniorów, która w 2003 sięgnęła po tytuł mistrza świata U–21. Z dorosłą reprezentacją wywalczyli razem m.in. wicemistrzostwo (2006) i mistrzostwo świata (2014).
Zobacz także: Tak zmieniał się Bartosz Kurek. Niezwykłe zdjęcia gwiazdy siatkówki
Przez wiele sezonów występowali też wspólnie w ekipie PGE Skry. Wlazły z ekipą z Bełchatowa wywalczył dziewięć tytułów mistrza Polski. Winiarski, który występował w tym klubie w latach 2005–06, 2009–13 i 2014–17, trzykrotnie sięgał po złoto. Obaj siatkarze doprowadzili tę drużynę do medali Ligi Mistrzów i Klubowych Mistrzostw Świata.
W 2017 roku Winiarski zakończył sportową karierę i został drugim trenerem PGE Skry. Dwa lata później został szkoleniowcem Trefla Gdańsk. Gdy w marcu 2020 roku w magazynie siatkarskim #7strefa Wlazły ogłosił zakończenie współpracy z klubem z Bełchatowa, od razu pojawiły się plotki, że wkrótce trafi do Gdańska i znów połączy siły z Winiarskim. Tak też się stało i dwie legendy polskiej siatkówki od lipca 2020 znów współpracują razem.
Michał Winiarski i Mariusz Wlazły – historia wielkiej siatkarskiej przyjaźni na przestrzeni lat. Zobacz zdęcia:
2005 – Przez wiele sezonów grali wspólnie, zdarzały się jednak i takie sytuacje. Michał Winiarski i Mariusz Wlazły po przeciwnych stronach siatki. Luty 2005, mecz Skra Bełchatów – Pamapol Domex AZS Częstochowa (3:1) w fazie zasadniczej PLS. / fot. PAP/ Marek Kliński.
Przejdź na Polsatsport.pl