Kuchnia Mistrzów: Jagnięcina z pasternakiem kontra długo gotowana wołowina z warzywami
Paris Saint-Germain i Bayern Monachium zmierzą się w rewanżowym meczu 1/4 finału Ligi Mistrzów, a my zapraszamy do naszej Kuchni Mistrzów gdzie starcie stoczą francuska jagnięcina z pasternakiem oraz niemiecka długo gotowana wołowina z warzywami. Sprawdźcie jak przygotować te pyszne dania!
Paris Saint-Germain - jagnięcina z pasternakiem
Składniki:
2kg udźca jagnięcego
0,5 kg pasternaka
pieczarka portobello
200 ml mleka
300 ml wywaru warzywnego
natka pietruszki
masło
czosnek
tymianek
sól i pieprz
Przygotowanie:
Biodrówkę jagnięcą oczyszczamy z błon, następnie doprawiamy solą i pieprzem. Obsmażamy z każdej strony na złoty kolor. Z masłem, rozmarynem i czosnkiem wkładamy do pieca na 30 minut, temperatura 160 stopni.
Z części pasternaku robimy puree. Rozgotowujemy warzywo w mleku z czosnkiem i tymiankiem. Następnie mielimy ma puree i doprawiamy solą. Drugą część kroimy w ćwiartki, przesmażamy na gorącej patelni do skarmelizowania. Dodajemy tymianek, czosnek, sól, pieprz i wkładamy do piekarnika rozgrzanego do 160 stopni na 15 minut.
Grzyby, pieczarki portobello dusimy na maśle z czosnkiem i posypujemy świeżo siekaną natką pietruszki.
Wyjmujemy z pieca jagnięcinę i zostawiamy ją na kilka minut, aby chwilę odpoczęła.
Składamy danie:
Na talerzu układamy puree z pasternaku, obok ładnie pokrojone plastry mięsa, obok maślane grzyby oraz karmelizowane ćwiartki pasternaku.
Bayern Monachium - długo gotowana wołowina z warzywami
Składniki:
2 kg wołowiny
2 marchwie
seler naciowy
seler
2 cebule
młode ziemniaki
pomidory
natka pietruszki
soczewica
czosnek
tymianek
Wołowinę zrazową lub policzki wołowe kroimy na mniejsze kawałki i obsmażmy z każdej strony. Przekładamy do większego garnka i dusimy na bardzo małym ogniu dwie godziny, z liściem laurowym, zielem angielskim i tymiankiem. Następnie kroimy drobno warzywa, marchew, por, seler, seler naciowy, cebulę, czosnek, przesmażamy każdy rodzaj osobno na patelni i dodajemy do mięsa. Dodajemy ćwiartki ziemniaków i razem gotujemy jeszcze godzinę.
Dodajemy pomidory, świeży tymianek, doprawiamy solą i pieprzem.
Soczewicę przesmażamy z szalotką i czosnkiem, zalewamy wywarem warzywnym, gotujemy do miękkości ok. 20 minut, doprawiamy solą.
Składamy danie:
Na dużym talerzu podajemy nasz długo gotowany gulasz wołowy z warzywami, obok w miseczce smaczną i zdrową soczewicę.
Przejdź na Polsatsport.pl