Wimbledon: Novak Djokovic - Cameron Norrie. Relacja i wynik na żywo

Novak Djokovic i Cameron Norrie powalczą o awans do wielkiego finału tegorocznego Wimbledonu. Relacja i wynik na żywo na Polsatsport.pl.

Awans do najlepszej czwórki wielkoszlemowej imprezy to największy sukces w karierze prawie 27-letniego Norriego. Jednocześnie został pierwszym od 2016 Brytyjczykiem, który zakwalifikował się do półfinału Wimbledonu (wówczas - Andy Murray).

Do tej pory największym sukcesem wielkoszlemowym Norriego były trzecie rundy - taką fazę turniejów osiągał w US Open, Australian Open, French Open i właśnie na kortach Wimbledonu.

Wtorkowy pojedynek z doświadczonym, 58. obecnie w światowym rankingu Goffinem trwał trzy i pół godziny. Norrie jest rozstawiony w Londynie z "dziewiątką", a na liście ATP zajmuje 12. pozycję.

Wcześniej tego dnia broniący tytułu i najwyżej rozstawiony Novak Djokovic pokonał Włocha Jannika Sinnera (nr 10.) 5:7, 2:6, 6:3, 6:2, 6:2.

Po pierwszych dwóch setach zanosiło się na sensację, niespełna 21-letni Włoch wygrał obie partie. Od trzeciej zaczęła się jednak dominacja Serba.

W piątym secie, przy stanie 1:1, faworyt przełamał serwis Sinnera i już do końca pojedynku kontrolował przebieg wydarzeń na korcie.

35-letni Djokovic to 20-krotny triumfator turniejów wielkoszlemowych. Wimbledon wygrał dotychczas sześć razy - w 2011, 2014, 2015, 2018, 2019 i 2021 roku.

Relacja i wynik na żywo meczu Novak Djokovic - Cameron Norrie na Polsatsport.pl.