Zwycięstwo i porażka Radomiaka Radom w sparingach z Worskłą Połtawa

Piłkarze Radomiaka Radom rozegrali w Warszawie dwa mecze sparingowe z ukraińską Worskłą Połtawa.

Przygotowujący się do nowego sezonu ekstraklasy piłkarze Radomiaka Radom rozegrali w Warszawie dwa mecze sparingowe z ukraińską Worskłą Połtawa, wygrywając 2:1 i przegrywając 1:2.

W pierwszym spotkaniu trener Mariusz Lewandowski skorzystał z zawodników, z których wybierał będzie podstawowy skład w ekstraklasie. Ekipa z Radomia pokazał się z dobrej strony, a bramki dla niej zdobyli Daniel Pik (71) i Dawid Abramowicz (75).

W drugim meczu szansę pokazania się dostali rezerwowi. Radomiak przegrał 1:2, choć mógł zremisować, lecz w 54. minucie Maurides nie wykorzystał rzutu karnego. Gola strzelił w 27. minucie Dariusz Pawłowski.

W wcześniejszych sparingach Radomiak przegrał 0:1 z Górnikiem Łęczna i Koroną Kielce oraz 1:2 z Lechią Gdańsk, a także pokonał 3:2 Arkę Gdynia.

W pierwszej kolejce ekstraklasy podopieczni trenera Lewandowskiego zmierzą się 17 lipca na swoim stadionie z Miedzią Legnica.

Worskła to piąta drużyna ukraińskiej ekstraklasy. W Warszawie przygotowuje się do meczów 2. rundy kwalifikacji Ligi Konferencji ze szwedzkim AIK Solna.

Radomiak Radom - Worskła Połtawa 2:1 (drugie spotkanie - 1:2)