Mistrzostwa Europy koszykarek U-20: Polki awansowały do play-off

Polskie koszykarki awansowały do play-off

Reprezentacja Polski koszykarek z drugiego miejsca w grupie C awansowała do play off mistrzostw Europy do lat 20. W meczu o pierwsze miejsce Polki przegrały w niedzielę w Sopronie z faworytem turnieju Hiszpanią 67:77. W dwóch pierwszych spotkaniach zwyciężyły Bułgarię 90:75 i Litwę 66:34.

Podopieczne trenera Krzysztofa Szewczyka we wtorkowym meczu 1/8 finału zmierzą się z trzecim zespołem grupy D - Łotwą, która zakończyła fazę grupową z identycznym bilansem jak Polska (2-1).

Liderkami biało-czerwonych po fazie grupowej są zawodniczki VBW Arki Gdynia, mające doświadczenie w seniorskiej reprezentacji kraju - rozgrywająca Magdalena Szymkiewicz i środkowa Kamila Borkowska. Tej pierwszej nie przeszkadza fakt, że występuje w specjalnej masce na twarzy z powodu urazu nosa - notuje średnio 21 pkt, 4,3 zb. i 3,7 asyst, zaś Borkowska - 9,3 pkt i 6,7 zb.

Polki największe sukcesy w tej kategorii wiekowej odniosły w 2005 roku, zdobywając wicemistrzostwo Europy i w 2011, gdy wywalczyły brązowy medal. (