US Open: Iga Świątek w finale!

Iga Świątek

Iga Świątek pokonała Arynę Sabalenkę 3:6, 6:1, 6:4 i awansowała do wielkiego finału US Open! O triumf zagra z Ons Jabeur.

Świątek i Sabalenka grały wcześniej czterokrotnie. Polka przegrała w ubiegłym roku w kończącym sezon turnieju WTA Finals, natomiast w obecnym cyklu trzykrotnie łatwo pokonała Białorusinkę - w Dausze, Stuttgarcie i Rzymie.

- Każde z tych spotkań było inne i ciężko je porównać. Po wygranej w Dausze nabrałam przekonania, że mogę wygrywać z czołową dziesiątką świata. To zwycięstwo dało mi motywację i nadzieję na przyszłość. A potem w Stuttgarcie i Rzymie po prostu kontynuowałam dobrą dyspozycję z poprzednich turniejów i grałam bardzo solidnie - wspominała liderka światowego rankingu.

Sabalenka była bardzo zdeterminowana, by zrewanżować się za ostatnie porażki, co było widać od początku meczu. To przyniosło efekt. Pierwszego seta wygrała bowiem 6:3. Druga partia to jednak zupełnie inna historia. Polka się odrodziła i dyktowała warunki. Ostatecznie, wygrała 6:1.

W trzecim secie sytuacja znów się odmieniła. Tym razem zaczęło obowiązywać prawo serii - 0:2, 2:2, 2:4, 4:4. W tym momencie Świątek po raz pierwszy objęła prowadzenie w tej partii. Po chwili postawiła kropkę nad "i", dzięki czemu mogła świętować!

Finał US Open odbędzie się w sobotę. Rywalką Świątek będzie Jabeur, która w półfinale pokonała Caroline Garcię 6:1, 6:3.