La Liga: Barcelona wygrała u siebie. Lewandowski bez gola

Robert Lewandowski w barwach Barcelony.

FC Barcelona pokonała Celtę Vigo w niedzielnym meczu hiszpańskiej La Liga. Gospodarze triumfowali 1:0 po golu Pedriego.

Barcelona wyszła na prowadzenie w 17. minucie za sprawą trafienia Pedriego. Dla młodego pomocnika był to drugi gol w trwającym aktualnie sezonie hiszpańskiej ekstraklasy.

Jak się okazało, bramka reprezentanta Hiszpanii zarówno otworzyła, jak i ustaliła wynik meczu. Choć goście po przerwie mieli sporą przewagę, Barcelona wygrała skromnie i dopisała do swojego konta kolejne trzy punkty.

Tym razem na listę strzelców nie wpisał się Robert Lewandowski, który nadal jest najskuteczniejszym zawodnikiem w lidze - dziewięć trafień. Polak przebywał na murawie przez całe spotkanie.

"Duma Katalonii" ma na swoim koncie 22 punkty i jest liderem La Liga wspólnie z Realem Madryt.

FC Barcelona - Celta Vigo 1:0 (1:0)
Bramka: Pedri 17