Fortuna Puchar Polski: Lechia Zielona Góra wyeliminowała Jagiellonię Białystok

Lechia Zielona Góra wyeliminowała Jagiellonię Białystok.

Niespodzianka w Zielonej Górze! Tamtejsza Lechia sensacyjnie wyeliminowała Jagiellonię Białystok z rozgrywek Fortuna Pucharu Polski, triumfując w środę 3:1.

Spotkanie 1/16 finału rozpoczęło się idealnie dla gospodarzy, gdyż już w 9. minucie otworzyli wynik za sprawą trafienia Przemysława Mycana. Kilka minut później ekstraklasowicz mógł doprowadzić do wyrównania, jednak Martin Pospisil zmarnował rzut karny. Z racji tego, że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić, w 33. minucie golkipera Jagielloni raz jeszcze pokonał Mycan i było 2:0 dla Lechii.

Tuż przed przerwą gola kontaktowego dla gości strzelił Bartłomiej Wdowik. Strata bramki nie wytrąciła jednak z rytmu gospodarzy, którzy na początku drugiej połowy odpowiedzieli trafieniem Rafała Ostrowskiego.

Gol Ostrowskiego ustalił wynik meczu i Lechia niespodziewanie wygrała 3:1, eliminując tym samym przedstawiciela PKO BP Ekstraklasy z rozgrywek Fortuna Pucharu Polski.

Lechia Zielona Góra - Jagiellonia Białystok 3:1 (2:1)
Bramki: Mycan 9, 33, Ostrowski 47 - Wdowik 44