W najbliższy weekend poznamy kadrę na MŚ 2022 w teqballu
Polski Związek Teqball zorganizuje w Chełmie piątą edycję mistrzostw Polski w teqballu – sporcie, który zrewolucjonizował pojęcie współzawodnictwa i na dobre zagościł na mapie naszego kraju. Zawody odbędą się w dniach 28-30 października na hali MOSiR-u w Chełmie przy ul. Granicznej 2A.
Patronem turnieju będzie miasto Chełm, a sama rywalizacja wyłoni reprezentację Polski na tegoroczne mistrzostwa świata, które odbędą się w terminie 23-27 listopada w Norymberdze. Gracze zmierzą się w kategoriach męskich, żeńskich i mieszanych.
ZOBACZ TAKŻE: Nietypowy pomysł Ruchu Chorzów. Sprzedaje znicze z herbem klubu
Chełm to miasto dobrze zaznajomione z teqballem. W 2020 roku zorganizowano tu pierwszą edycję Turnieju im. Józefa Bema, który stanowił jeden z etapów “Polish National Series” - cyklu rozgrywek dla najlepszych polskich zawodników. Z kolei w ubiegłym roku na tym samym obiekcie odbył się turniej międzynarodowy „European Teqball Tour” do którego zgłosili się gracze z aż 21 krajów, a na trybunach był komplet publiczności!
„Jesteśmy niezwykle szczęśliwi, że już po raz trzeci będziemy gościć na fantastycznym obiekcie w gościnnym Chełmie. To wspaniałe, że to miasto wspiera rozwój naszego sportu. Poprzednie imprezy były dużymi sukcesami organizacyjnymi i w tym roku nie może być inaczej. Jestem bardzo ciekawy, kto tym razem okaże się najlepszy i pojedzie reprezentować Polskę na mistrzostwa świata” – powiedział prezes PZTEQ, Michał Listkiewicz.
Mistrzostwa Polski, to wyjątkowe wydarzenie, które cieszy się coraz większą popularnością. Po Podkowie Leśnej, Warszawie, Krakowie i Gliwicach przyszła pora na Chełm, gdzie w doskonale przystosowanej hali zmierzą się gracze z całej Polski. Organizatorzy spodziewają się, że na Lubelszczyznę może przyjechać nawet setka graczy. Niektórzy z nich będą podróżować przez cały kraj, aby pokazać na co ich stać w najważniejszym turnieju teqball w Polsce.
Czym tak właściwie jest Teqball? To szybko rozwijająca się dyscyplina, która została wymyślona w 2014 roku na Węgrzech, a dziś obecna jest już w ponad 120 krajach. Warto jednak przypomnieć charakterystykę tego sportu. Specyfika polega na odbijaniu piłki pomiędzy zawodnikami przy specjalnie wyprofilowanym stole. Rozgrywki Teqball odbywają się w trzech formułach: singlu, deblu i deblu mieszanym (mikście).