Puchar Świata w Heerenveen: Jak poszło Polakom pierwszego dnia rywalizacji?

Łyżwiarstwo szybkie

Bez sukcesów startowali polscy łyżwiarze szybcy pierwszego dnia zawodów Pucharu Świata w holenderskim Heerenveen. Najwyższe, 12. miejsce w biegu na 1000 m zajął Damian Żurek.

Żurek uzyskał czas 1.08,73. Wygrał Chińczyk Zhongyan Ning - 1.07,86. W grupie B Piotr Michalski zajął trzecie miejsce (1.09,26), Marek Kania był 22. (1.10,92), a Szymon Wojtakowski 25. (1.11,66 - rekord życiowy).

W rywalizacji kobiet na tym dystansie 13. miejsce zajęła Andżelika Wójcik, która uzyskała czas 1.16,11. 17. była Karolina Bosiek (1.16,88), a wygrała Holenderka Jutta Leerdam (1.13,77). W grupie B Natalia Jabrzyk była 13. (1.18,74), a Iga Wojtasik 18. (1.20,35).

Polakom nie powiodło się w biegach masowych. Bosiek, Magdalena Czyszczoń, Szymon Palka i Artur Janicki odpadli w półfinałach. Wygrali reprezentanci Holandii Irene Schouten i Bart Hoolwerf.

Zawody w Heerenveen potrwają do niedzieli. Kolejne odbędą się w dniach 9-11 grudnia w Calgary.