Hiszpańskie media oceniły występ Roberta Lewandowskiego. "Bramka mu się należała"

Hiszpańskie media oceniły występ Lewandowskiego

FC Barcelona pokonała w niedzielny wieczór Cadiz 2:0 i zrobiła kolejny krok w kierunku zdobycia mistrzostwa Hiszpanii. Robert Lewandowski zagrał dobre spotkanie i mocno przyczynił się do zwycięstwa swojego zespołu. Postawę Polaka doceniły hiszpańskie media.

Polak grał przez 74 minuty, kiedy zmienił go Raphinha i zdobył bramkę na 2:0. Lewandowski przełamał się po trzech meczach bez bramki. Koniec złej serii docenili dziennikarze "Mundo Deportivo". Ich zdaniem może to początek kolejnej dobrej passy Polaka.

- Obserwując postawę Roberta, gol zdobyty w pierwszej połowie powinien być paliwem napędowym przed kolejnymi meczami. Dla zawodników jego pokroju przełamanie się jest z reguły początkiem kolejnej snajperskiej serii - czytamy.

Kataloński "Sport" pochwalił Polaka za aktywną postawę przez całe spotkanie. Ich zdaniem Lewandowski swoją grą zasłużył na zdobycie gola.

- Widać było, że środkowi obrońcy Cadiz dobrze go pilnują, więc Lewandowski musiał być w ciągłym ruchu, by znaleźć sobie odrobinę wolnego miejsca. Bramka mu się należała. Harował całe spotkanie, chciał dopiąć swego i zakończyć złą serię - napisali katalońscy dziennikarze.

Bardzo pozytywnie Lewandowskiego ocenił także portal 90min, który dał mu notę 7. Wyższą ocenę w FC Barcelona dostali tylko Sergi Roberto i Ferran Torres, którzy otrzymali 8.

FC Barcelona pokonała Cadiz 2:0 po bramkach Roberto i Lewandowskiego. Katalończycy prowadzą w tabeli La Liga z dorobkiem 59 punktów i mają przewagę ośmiu "oczek" nad Realem Madryt. Kolejne ligowe spotkanie zawodnicy Xaviego rozegrają 26 lutego. Ich rywalem będzie na wyjeździe Almeria.