Magdalena Fręch poza turniejem w Austin. Dobra postawa Polki

Magdalena Fręch

Magdalena Fręch przegrała w 1/16 finału turnieju WTA w Austin z reprezentantką gospodarzy Danielle Collins. Amerykanka zmierzy się w 1/8 finału z Caty McNally.

Mecz dobrze zaczęła Polka, która prowadziła 2:0. Collins potrafiła odrobić stratę i do końca pierwszego seta oglądaliśmy wyrównane spotkanie. Ostatecznie po tie-breaku lepsza w pierwszej partii okazała się łodzianka.

Collins dobrze weszła w drugiego seta. Dwa razy potrafiła przełamać Fręch i w pewnym momencie prowadziła już 4:0. Polka nie zdołała już odrobić strat i przegrała drugiego seta 2:6.

Decydujący trzeci set, podobnie jak pierwszy, był wyrównany. Przy remisie 3:3 Collins przełamała Fręch i to był moment zwrotny tego spotkania. Amerykanka ostatecznie wygrała 6:4 i zameldowała się w 1/8 finału.

Spotkanie z Caty McNally Danielle Collins rozegra w czwartek.

Magdalena Fręch - Danielle Collins 1:2 (7:6, 2:6, 4:6)