Klęska Napoli przed własną publicznością. Lider Serie A rozbity przez Milan

AC Milan w efektownym stylu pokonał Napoli w meczu 28. kolejki Serie A. Ekipa z Mediolanu wygrała na Stadio Diego Armando Maradona 4:0. To dopiero trzecia porażka lidera ligi włoskiej w bieżących rozgrywkach.

"Rossoneri" wyszli na prowadzenie w 17. minucie spotkania. Wówczas piłkę do siatki posłał Rafael Leao. Jak się później okazało, nie było to jedyne trafienie Portugalczyka w tym meczu. Na 2:0 w 25. minucie gry podwyższył Brahim Diaz. Piłka po jego strzale odbiła się od jednego z obrońców Napoli, po czym zatrzepotała w siatce.

W końcówce pierwszej części gry Mike Maignan efektownie obronił strzał z dystansu Piotra Zielińskiego. Do przerwy Milan utrzymał dwubramkowe prowadzenie.

Drugą połowę ponownie lepiej rozpoczęli goście. Już pięć minut po zmianie stron dobrej okazji do zdobycia bramki nie wykorzystał Olivier Giroud. "Rossneri" dopięli swego w 59. minucie. Świetnie w polu karny zachował się Leao, który mocnym strzałem pokonał Aleksa Mereta. Na 4:0 osiem minut później podwyższył Alexis Saelemaekers. Belg przedarł się przez linię obrony i uderzył futbolówkę między nogami bramkarza Napoli.

Potem Milan kilkukrotnie mógł jeszcze podwyższyć prowadzenie, ale ostatecznie wynik spotkania nie uległ zmianie. Podopieczni Stefano Piolego odnieśli efektowne zwycięstwo. Niemniej jednak przewaga neapolitańczyków w tabeli nadal jest ogromna. Aktualnie wynosi ona 16 punktów nad drugim Lazio.

Napoli - AC Milan 0:4 (0:2)

Bramki: Rafael Leao 17, 59, Brahim Diaz 25, Alexis Saelemaekers 67