Zdecydowane zwycięstwo siatkarzy ze Lwowa! Cuprum musi odrabiać straty

Siatkarze Barkom-Każany Lwów są bliżej 13. miejsca w PlusLidze po pierwszym meczu.

W pierwszym meczu o 13. miejsce w PlusLidze siatkarze Cuprum Lubin przegrali z drużyną Barkom-Każany Lwów 0:3. Spotkanie rewanżowe również zostanie rozegrane w Lubinie – w poniedziałek 17 kwietnia.

W pierwszej partii wynik długo oscylował wokół remisu. Później przewagę uzyskali gospodarze, którzy wchodzili w końcówkę seta z trzema oczkami zaliczki (20:17). Barkom odrobił jednak straty i seta zwieńczyła gra na przewagi. Decydujące fragmenty obfitowały w błędy własne obu ekip, w końcu jednak Wasyl Tupczi zamknął seta asem (25:27).

Gra obu ekip nadal falowała w drugim secie. Dobrze zaczęli gospodarze, którzy prowadzili 12:9, ale dobra postawa gości w polu serwisowym pozwoliła im odwrócić wynik (14:18). Gospodarze przegrywali 15:20, ale poszła seria przy zagrywkach Wojciecha Ferensa i było 20:20. Końcówka znów należała jednak do ekipy ze Lwowa; po raz drugi w tym meczu as zakończył seta, tym razem popisał się nim Ołeksij Hołowen (22:25).

Siatkarze Barkomu nie zwalniali tempa i wypracowali sobie znaczącą przewagę w środkowej części kolejnej odsłony (11:16). Tym razem nie pozwolili rywalom zniwelować różnicy w końcówce. W ostatniej akcji seta Jonas Kvalen skutecznie zaatakował z drugiej linii (19:25).

Skrót meczu Cuprum – Barkom-Każany:

Najwięcej punktów: Adam Lorenc (13), Wojciech Ferens (12), Ilia Kowalow (12) – Cuprum; Julius Firkal (14), Wasyl Tupczi (13) – Barkom-Każany. MVP: Julius Firkal (12/19 = 63% skuteczności w ataku + 1 as + 1 blok).

Drugi mecz o 13. miejsce również zostanie rozegrany w Lubinie w poniedziałek 17 kwietnia o godzinie 17.30.

Cuprum Lubin – Barkom-Każany Lwów 0:3 (25:27, 22:25, 19:25)

Cuprum: Wojciech Ferens, Paweł Pietraszko, Adam Lorenc, Ilia Kowalow, Florian Krage, Kajetan Kubicki – Kamil Szymura (libero) oraz Remigiusz Kapica, Dominik Czerny, Damian Czetowicz. Trener: Paweł Rusek.
Barkom: Murat Yenipazar, Jonas Kvalen, Władysław Szczurow, Wasyl Tupczi, Julius Firkal, Artem Smolar – Dmytro Kanajew (libero) oraz Ołeksij Hołowen, Witalij Kuczer, Bohdan Mazenko. Trener: Ugis Krastins.