Siódme miejsce Julii Walczyk-Klimaszyk w PŚ we Florecie w Płowdiw

Siódme miejsce Walczyk-Klimaszyk w PŚ we Florecie w Płowdiw

Julia Walczyk-Klimaszyk (KU AZS-UAM Poznań) zajęła siódme miejsce w zawodach Pucharu Świata florecistek w bułgarskim Płowdiw. W ćwierćfinale przegrała z Węgierką Florą Pasztor 9:15. Ta z kolei w półfinale musiała uznać wyższość Amerykanki Lee Kiefer, późniejszej triumfatorki.

25-letnia Walczyk-Klimaszyk w 1/32 finału pokonała Hiszpankę Andreę Breteau 15:3, a w kolejnej rundzie fazy pucharowej była lepsza od Francuzki Anity Blaze (15:14). W 1/8 finału zwyciężyła kolejną "Trójkolorową" Solenę Butruille 15:8. Drogę do półfinału zamknęła zawodniczce z Poznania, która w lutym zajęła trzecie miejsce w PŚ florecistek w Kairze i po raz pierwszy stanęła na podium PŚ, przegrana z Pasztor.

W finale Kiefer, mistrzyni olimpijska z Tokio i liderka klasyfikacji generalnej PŚ florecistek, była lepsza od Francuzki Ysaory Thibus 15:11. Finał sędziował Polak Jarosław Mojski.

W czołowej 64" zameldowały się jeszcze Marika Chrzanowska (KU AZS-UAM Poznań) i Martyna Jelińska (AZS AWF Poznań). Ta pierwsza uległa jednak w pierwszej rundzie Kanadyjce Jessice Zi Jia Guo (11. w klasyfikacji generalnej) 3:15.

Jelińska w 1/32 finału pokonała Amerykankę Katerine Lung 15:9, ale w 1/16 finału musiała uznać minimalną wyższość Kanadyjki Eleanor Harvey (10. miejsce w klasyfikacji generalnej), która wygrała 10:9. Jelińska zajęła 23. miejsce, a Chrzanowska 56.