Sześć goli i dogrywka! Ogromne emocje w pierwszym półfinale Ligi Narodów

Holandia zmierzyła się z Chorwacją w półfinale Ligi Narodów.

Holandia i Chorwacja zmierzyły się w pierwszym półfinałowym meczu piłkarskiej Ligi Narodów. W Rotterdamie górą okazali się goście, triumfując 4:2 po dogrywce.

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 34. minucie. Wówczas na listę strzelców wpisał się Donyell Malen, który otworzył tym samym wynik meczu. Dla piłkarza Borussii Dortmund było to piąte trafienie w drużynie narodowej.

Po przerwie Chorwaci doprowadzili do wyrównania. W 55. minucie sędzia podyktował rzut karny dla gości, a jedenastkę na gola zamienił Andrej Kramarić. Kilkanaście minut później było już 2:1 dla podopiecznych Zlatko Dalicia. Tym razem golkipera "Oranje" pokonał Mario Pasalić.

Gdy wydawało się, że bramka piłkarza Atalanty Bergamo zapewni zwycięstwo Chorwacji i tym samym awans do finału Ligi Narodów, w samej końcówce doliczonego czasu do remisu doprowadził Noa Lang.

Osiem minut dogrywki i... Chorwacja ponownie na prowadzeniu. Gola na 3:2 dla gości strzelił Bruno Petković, który zameldował się na murawie właśnie na początku dogrywki. W drugiej części Chorwaci zadali decydujący cios za sprawą niezawodnego Luki Modricia, który w 115. minucie wykorzystał rzut karny.

W drugim półfinale w czwartek Hiszpania zmierzy się z Włochami. Wśród tegorocznych uczestników Final Four jedynym debiutantem jest Chorwacja. Holandia i Hiszpania zajęły drugie lokaty odpowiednio w sezonach 2018/19 i 2020/21. W tym drugim trzecią pozycję zajęły z kolei Włochy.

W Final Four grają zespoły, które zajęły pierwsze lokaty w grupach 1-4 najwyższej dywizji (A). Mecze fazy grupowej zostały rozegrane w ubiegłym roku. Holandia okazała się najlepsza w grupie 4, w której wyprzedziła Belgię, Polskę i Walię.

Finał tegorocznej edycji Ligi Narodów zostanie rozegrany w niedzielę o godzinie 20:45. Spotkanie o trzecie miejsce zaplanowano na 15.

Holandia - Chorwacja 2:4 po dogrywce (1:0, 2:2)

Bramki: Malen 34, Lang 90+6 - Kramarić 55 (k), Pasalić 72, Petković 98, Modrić 115 (k)

Holandia: Justin Bijlow - Denzel Dumfries (85. Noa Lang), Virgil van Dijk, Lutsharel Geertruida, Nathan Ake (106. Tyrell Malacia) - Mats Wieffer (75. Georginio Wijnaldum), Teun Koopmeiners, Frenkie de Jong - Donyell Malen (75. Steven Bergwijn), Cody Gakpo (106. Marten de Roon), Xavi Simons (64. Wout Weghorst)

Chorwacja: Dominik Livaković - Josip Juranović (78. Josip Stanisić), Josip Sutalo (91. Bruno Petković), Domagoj Vida, Ivan Perisić - Luka Modrić (119. Borna Barisić), Marcelo Brozović, Mateo Kovacić (85. Lovro Majer) - Mario Pasalić, Luka Ivanusec (78. Nikola Vlasić) - Andrej Kramarić (90. Martin Erlić)

Żółte kartki: De Jong, Koopmeiners, Malacia - Kovacić, Pasalić, Brozović, Livaković