Pięć przełamań w meczu! Magda Linette odpadła z turnieju w Nottingham

Magda Linette straciła aż pięć gemów przy własnym podaniu

Magda Linette pożegnała się z turniejem WTA w Nottingham już w drugiej rundzie. Polka przegrała w dwóch setach ze znacznie niżej sklasyfikowaną Jodie Burrage 5:7, 3:6. O sukcesie Brytyjki zadecydowała przede wszystkim kapitalna gra przy serwisie naszej tenisistki. Burrage aż pięć razy przełamała Magdę Linette!

Rozstawiona z trójką poznanianka nie miała w pierwszej rundzie większych problemów z kwalifikantką Olivią Gadecki i pokonała Australijkę polskiego pochodzenia 6:4, 6:4. Nasza tenisistka, plasująca się na 21. rankingu WTA, już w pierwszym gemie przełamała rywalkę, a następnie pewnie utrzymywała swój serwis. W drugiej odsłonie meczu błyskawicznie wyszła na prowadzenie 4:0, dwukrotnie przełamując Gadecki, dzięki czemu mogła w pełni kontrolować przebieg spotkania.

Ze skasyfikowaną na 131. miejscu Jodie Burrage naszej zawodniczce poszło już zdecydowanie gorzej. Mimo przepaści, jaka dzieli obie tenisistki w rankingu WTA, to Brytyjka wyszła z tego pojedynku zwycięsko. Spotkanie rozpoczęło się po myśli Magdy Linette, która wygrywała przy własnym serwisie i już przy pierwszej okazji przełamała rywalkę. Od stanu 4:1 dla Polki do głosu zaczęła dochodzić Burrage. 24-latka wygrała wszystkie gemy przy swoim podaniu i aż dwukrotnie przełamała Linette, wygrywając tę partię 7:5.

W drugim Brytyjka poszła za ciosem: już w pierwszym gemie zaliczyła break pointa i wyszła na prowadzenie 3:1. Poznanianka doprowadziła co prawda do remisu 3:3, również zaliczając przełamanie, ale końcówka seta była już popisem Jodie Burrage, która najpierw dokonała przełamania powrotnego, a później jeszcze raz zdobyła punkt przy serwisie Magdy Linette i to ona wygrała tego seta 6:3.

Okazję do pomszczenia poznanianki będzie miała w ćwierćfinale druga z Polek w turnieju w Nottingham, Magdalena Fręch, która w drugiej rundzie pokonała rozstawioną z ósemką Chinkę Zhu Lin 6:2, 6:4.