Bardzo trudny mecz polskiej tenisistki w ćwierćfinale. Magdalena Fręch za burtą

Magdalena Fręch odpadła z turnieju WTA w Nottingham

Magdalena Fręch przegrała z Brytyjką Jodie Burrage 2:6, 6:3, 5:7 w ćwierćfinale turnieju WTA 250 na kortach trawiastych w Nottingham. Polska tenisistka miała szansę na pierwszy awans do półfinału rozgrywek cyklu WTA.

Brytyjka w 1/8 finału wyeliminowała drugą z Polek występujących w Nottingham - z Magdą Linette wygrała 7:5, 6:3. Fręch w 1/8 finału pokonała rozstawioną z numerem ósmym Chinkę Zhu Lin 6:2, 6:4.

Polka, która w rankingu WTA plasuje się na najwyższym w karierze 77. miejscu, wcześniej tylko raz grała ze 131. tenisistką światowego zestawienia Burrage. W 2017 roku w kwalifikacjach do turnieju w Surbiton w trzech setach górą była Fręch.

W piątkowym meczu również do wyłonienia zwyciężczyni potrzebne były trzy partie. W pierwszej odsłonie dwa przełamania dały Brytyjce wygraną, natomiast w drugim o jedno przełamanie lepsza była wyżej notowana zawodniczka. Decydujący set był nierówny, obie tenisistki rozpoczęły go od straconego podania. Ostatecznie jedno przełamanie więcej zanotowała Burrage.

W półfinale Brytyjka zagra ze zwyciężczynią starcia Francuzki Alize Cornet i Amerykanki Elizabeth Mandlik.