Sensacyjna porażka polskich siatkarek! Koniec wspaniałej serii

Polskie siatkarki niespodziewanie przegrały w piątkowym meczu Ligi Narodów z Holandią 0:3. To dopiero pierwsza porażka podopiecznych Stefano Lavariniego w tegorocznej edycji VNL.

Polki wyszły na prowadzenie 4:2 po skutecznym zbiciu ze środka Agnieszki Korneluk. Nagle jednak ich gra stanęła. Kiedy blokiem zatrzymana została Martyna Łukasik Holenderki prowadziły 7:4. Biało-Czerwone miały problem z przyjęciem i wyprowadzeniem pierwszej akcji, w efekcie czego na tablicy wyników widniało już 8:13.

Po asie serwisowym Magdaleny Stysiak Polki zbliżyły się do rywalek na jeden punkt (15:16). W końcówce seta podopieczne trenera Lavariniego nie potrafiły jednak dogonić rywalek i w pełni "zasłużenie" przegrały pierwszą partię do 22. Decydujący punkt zdobyła silnym atakiem zdobyła Nika Daalderop.

Początek drugiej odsłony był dość wyrównany (5:5, 8:8). Ponownie Polki zaczęły jednak popełniać proste błędy. Kiedy Monika Fedusio napotkała na swojej drodze holenderski blok, rywalki zbudowały sobie trzypunktową przewagę (9:12). Biało-Czerwone były zbyt niedokładne w swoich poczynaniach, by dotrzymać kroku Holenderkom (14:18). As serwisowy Magdaleny Jurczyk przy stanie 17:20 niewiele już zmienił. Po bloku na Joannie Pacak siatkarki prowadzone przez Felixa Koslowskiego zdobyły ostatni punkt w tej partii (21:25).

Od początku trzeciego seta za grę Polek odpowiadała już Julia Nowicka, która na stałe zmieniła Katarzynę Wenerską. Tym razem Holenderki od pierwszej piłki narzuciły swój styl gry. Po tym jak Fedusio zaatakowała daleko w aut, siatkarki z Beneluksu odskoczyły Polkom na trzy "oczka" (3:6). Na swoim poziomie w polskim zespole grała tak naprawdę tylko Olivia Różański.

Wydawało się, że w końcu coś w grze Biało-Czerwonych ruszyło, głównie za sprawą wprowadzonej na parkiet Martyny Czyrniańskiej. Polkom udało się nawet wyjść na prowadzenie (15:14). Końcówka seta, tym razem rozegrana na przewagi, po raz trzeci padła niestety łupem Holenderek, które zamknęły to spotkanie po ataku blok-aut w wykonaniu Iris Scholten (26:28)

Tym samym polskie siatkarki przegrały swój pierwszy mecz w tegorocznej edycji Ligi Narodów. Dla zawodniczek z Holandii był to natomiast pierwszy triumf w trwających rozgrywkach.

Polska – Holandia 0:3 (22:25, 21:25, 26:28)

Skrót meczu w załączonym materiale wideo.