Marika Popowicz-Drapała najlepsza na 100 i 200 m podczas Memoriału Zygmunta Szelesta

Marika Popowicz-Drapała

Marika Popowicz-Drapała wygrała biegi na 100 i 200 m podczas lekkoatletycznego Memoriału Zygmunta Szelesta w Warszawie. Krzysztof Kiljan czasem 13,43 pobił rekord życiowy w biegu na 110 ppł. Mityng na stadionie AWF towarzyszył mistrzostwom Polski w wielobojach.

Popowicz-Drapała na 100 m triumfowała czasem 11,36. Drugie miejsce zajęła Paulina Paluch - 11,51, a trzecia była Ada Kołodziej - 11,65. Najszybszymi mężczyznami na tym dystansie byli Radosław Sacharczuk i Jan Suchorowski, którzy uzyskali czas 10,69.

W biegu na 200 m Popowicz-Drapała również nie miała sobie równych. Zawodniczka Zawiszy Bydgoszcz triumfowała czasem 23,26. Druga Maria Jarosińska była od niej wolniejsza o ponad sekundę - 24,52.

Krzysztof Kiljan wygrał eliminacje i finał biegu na 110 m przez płotki. Reprezentant Polski w pierwszym biegu poprawił rekord życiowy na 13,43, a potem uzyskał 13,52.

Konkurs skoku w dal wynikiem 6,20 wygrała Julia Adamczyk. 800 m najszybciej przebiegła Sylwana Gajda - 2.06,62, a tuż za nią uplasowała się Oliwia Bełczew, która pobiła rekord życiowy - 2.06,93. Na 1500 m najlepszy był Adrian Romberg - 3.51,44.