Hiszpan wygrał w Niemczech. Francesco Bagnaia wciąż liderem klasyfikacji generalnej MotoGP

Moto
Jorge Martin wygrał GP Niemiec w MotoGP.

Hiszpan Jorge Martin (Ducati) wygrał na torze Sachsenring wyścig o Grand Prix Niemiec, siódmą rundę motocyklowych mistrzostw świata w klasie MotoGP. Wyprzedził minimalnie broniącego tytułu Włocha Francesco Bagnaię (Ducati), który utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Trzeci w miejscowości Hohenstein-Ernstthal był Francuz Johann Zarco (Ducati).

Niedzielna rywalizacja o zwycięstwo okazała się bardzo zacięta. Martin wyprzedził Bagnaię o zaledwie 0,064 sekundy. Pozostali zawodnicy mieli znacznie większe straty - Zarco przyjechał ponad siedem sekund za triumfatorem.

Łącznie motocykliści Ducati zajęli pięć pierwszych miejsc i osiem w pierwszej dziewiątce.

W klasyfikacji generalnej Bagnaia zgromadził 160 punktów, ale wicelider Martin jest coraz bliżej - traci do Włocha 16 punktów.

W niedzielnym wyścigu nie wystąpił sześciokrotny mistrz świata Hiszpan Marc Marquez (Honda). Kilka godzin wcześniej, w trakcie rozgrzewki, utytułowany zawodnik miał wypadek - już piąty podczas tego weekendu.

W piątek doszło do jego kolizji z innym motocyklistą, w sobotnich kwalifikacjach upadł trzykrotnie, a w niedzielę na skutek wypadku doznał złamania palca w lewej ręce.

W klasie Moto2 zwyciężył Hiszpan Pedro Acosta (Kalex), a w Moto3 - Turek Deniz Oncu (KTM).