Skandal w towarzyskim meczu! Został przerwany z powodu rasizmu

Rozgrywany w austriackiej miejscowości Ritzing towarzyski mecz pomiędzy Katarem a Nową Zelandią został przerwany po zakończeniu pierwszej połowy. Piłkarze z Oceanii nie wrócili na boisko po przerwie tłumacząc, że jeden z nich został obrażony na tle rasowym przez rywala.

Do spięcia doszło w końcowych fragmentach pierwszej połowy, kiedy oburzeni zawodnicy z Nowej Zelandii otoczyli jednego z rywali.

"Michael Boxall został obrażony na tle rasowym podczas pierwszej połowy tego spotkania przez katarskiego piłkarza. Nikt nie podjął żadnych działań, dlatego zespół postanowił nie wychodzić na drugą połowę meczu" - poinformowała Nowozelandzka Federacja Piłkarska.

Jej katarski odpowiednik napisał jedynie w mediach społecznościowych, że mecz został przerwany, nie podając okoliczności.

Nowa Zelandia prowadziła do przerwy 1:0 po trafieniu Marko Stamenica w 16. minucie.