Nieprawdopodobna końcówka! Przegrywali 20:24, gdy dwaj siatkarscy geniusze wzięli sprawy w swoje ręce (WIDEO)

Reprezentacja Włoch wygrała z Iranem 3:0 w meczu turnieju Ligi Narodów w Rotterdamie. Końcówka trzeciego seta miała nieprawdopodobny przebieg. Siatkarze Italii przegrywali już 20:24, zdołali jednak wygrać tę partię!

Włosi pewnie wygrali dwa pierwsze sety (25:19, 25:16), ale w trzecim do głosu doszli siatkarze z Iranu. Gdy Amirhosejn Esfandijar popisał się skutecznym atakiem, było 20:24 i wszystko wskazywało na to, że siatkarze Italii nie unikną czwartego seta.

Wówczas sprawy w swoje ręce wzięli dwaj liderzy włoskiej kadry Alessandro Michieletto i Simone Giannelli. Zaczęło się od ataku Michieletto, po chwili Giannelli dołożył asa serwisowego i przy stanie 22:24 trener Iranu poprosił o czas. Nie wybiło to siatkarzy Italii z równowagi, bo po przerwie Michieletto popisał się kapitalnym atakiem nad blokiem rywali w linię dziewiątego metra. W kolejnej akcji pogubili się Irańczycy, a wynik 24:24 oznaczał, że seta zwieńczy gra na przewagi. Kolejna akcja to kolejna dobra zagrywka Giannellego i skuteczny atak Michieletto. Efektowną końcówkę mistrzów świata zwieńczył punktowy blok (26:24).