Jak on to zrobił? Kapitalne zagranie Huberta Hurkacza!

Frank DzienieckiTenis
Hubert Hurkacz popisał się wspaniałym zagraniem w Halle

Podczas drugiego seta rywalizacji Huberta Hurkacza z Tallonem Griekspoorem w Halle polski tenisista popisał się zagraniem "nie z tej ziemi". Akcja Hurkacza była zarówno niezwykle efektowna, jak i efektywna.

Hurkacz i Griekspoor zmierzyli się w 1/8 finału turnieju w niemieckim mieście Halle. Pierwszy set nie poszedł po myśli Polaka, ale w drugim udało mu się uzyskać inicjatywę. Prowadzenie 5:1 w gemach musiało rozluźnić tenisistę z Wrocławia, bo pozwolił sobie na wyjątkowo efektowne zagranie.

Wydawało się, że to będzie zwyczajna wymiana. Griekspoor prowadził 15:0 i odbierał podanie Hurkacza. Po krótkiej wymianie polski zawodnik zdecydował się na niekonwencjonalne odbicie piłki między nogami, które w żargonie tenisowym nazywane jest "hot dogiem". Holender był kompletnie zaskoczony i nawet nie ruszył się do posłanej w przeciwległy narożnik piłki, po czym skwitował zagranie Hurkacza uśmiechem. Kibice zgromadzeni na obiekcie w Halle zaczęli zaś bić brawo.

Ostatecznie reprezentant Polski wygrał drugą partię 6:1, ale w całym meczu okazał się gorszy, ulegając Griekspoorowi w trzecim secie po tie-breaku.