Polacy na piątym miejscu w skokach synchronicznych do wody podczas Igrzysk Europejskich

Polacy na piątym miejscu w skokach synchronicznych do wody

Filip Jachim i Robert Łukaszewicz zajęli piąte miejsce w skokach synchronicznych do wody z 10-metrowej wieży podczas Igrzysk Europejskich. W Rzeszowie triumfowali Ukraińcy Kirił Boliuch i Ołeksij Sereda. Zawody w tej dyscyplinie mają też rangę mistrzostw Europy.

Wynik Ukraińców w finale z udziałem siedmiu duetów to 398,70 pkt. Drugie miejsce zajęli Włosi Riccardo Giovannini i Eduard Timbretti Gugiu - 388,83, a trzecie Brytyjczycy Benjamin Cutmore i Matthew Dixon - 372,69.

Jachim i Łukaszewicz uzyskali 352,71 pkt.

Sereda i Boliuch zdobyli już wcześniej po jednym złotym medalu w innych konkurencjach skoków do wody Igrzysk Europejskich i jednocześnie ME. Sereda w rywalizacji drużyn mieszanych, a Boliuch w skokach synchronicznych w mikstach.