Za nami krajowe mistrzostwa w kolarstwie. Koniec dominacji Petera Sagana

Peter Sagan

Po ośmiu zwycięstwach w mistrzostwach Słowacji w kolarskim wyścigu ze startu wspólnego Peter Sagan został zdetronizowany. Były trzykrotny mistrz świata przegrał z Matusem Stockiem. W Belgii triumfował aktualny mistrz świata Remco Evenepoel.

W świetnej formie jest dwukrotny zwycięzca Tour de France Tadej Pogacar. W czwartek mistrzostwach Słowenii w jeździe indywidualnej na czas wyprzedził drugiego zawodnika o ponad pięć minut, a w niedzielę dorzucił tytuł w wyścigu ze startu wspólnego.

W Ostrołęce mistrzem Polski został Alan Banaszek.

Krajowe mistrzostwa w kolarstwie szosowym odbywają się tradycyjnie w ostatni weekend przed startem Tour de France. Wyjątkiem był rok 2020, gdy "Wielka Pętla" została opóźniona o dwa miesiące z powodu pandemii COVID-19.