Natalia Kaczmarek i Armand Duplantis bohaterami mityngu w Ostrawie (WIDEO)

Natalia Kaczmarek.

Natalia Kaczmarek czasem 50,88 wygrała bieg na 400 m podczas mityngu "Złote Kolce" w Ostrawie, zaliczanego do cyklu World Athletics Continental Tour Gold. Szwedzki tyczkarz Armand Duplantis uzyskał najlepszy wynik w tym roku - 6,12.

Kaczmarek od piątku do niedzieli rywalizowała w Drużynowych Mistrzostwach Europy w Chorzowie, gdzie wywalczyła aż 31 punktów. W biegu na 400 m przegrała jedynie z rewelacyjną Holenderką Femke Bol, a następnie wyprowadziła polską sztafetę mieszaną 4x400 m na pierwsze miejsce. Zawodniczka Podlasia Białystok nie zważając na zmęczenie zdecydowała się na start w Ostrawie.

Reprezentantka Polski nie miała sobie równych w mityngu "Złote Kolce". Druga Czeszka Lada Vondrova straciła do niej 0,55 sekundy. Trzecia była jej rodaczka Tereza Petrzilkova - 51,99.

Bieg Natalii Kaczmarek:

Duplantis w pierwszej próbie uporał się z wysokością 6,12. Australijczyk Kurtis Marschall ustanowił rekord życiowy - 5,90. Trzeci był Filipińczyk Ernest John Obiena, który też zaliczył tę wysokość, ale miał zrzutek. Piotr Lisek wynikiem 5,70 zajął czwarte miejsce.

– Myślę, że nie mogłem skoczyć dziś wyżej. Jestem totalnie zadowolony. Jest trochę zimniej niż bym chciał, co utrudnia zadanie. Trudniej się biega, trzeba się bardziej wysilić. Byłoby lepiej, gdybyśmy skakali wczoraj – powiedział po starcie rekordzista świata.

Dyskobol Kristajn Ceh ze Słowenii ustanowił rekord mityngu - 68,55. Za nim uplasowali się Chorwat Martin Markovic - 64,00 i Robert Urbanek - 63,36.

Najlepszy w pchnięciu kulą był Amerykanin Ryan Crouser. 22,63 jest nowym rekordem mityngu. Michał Haratyk w najlepszej próbie uzyskał 20,52 i zajął ostatnie, siódme miejsce.

Francuz Wilhem Belocian wygrał bieg na 110 m przez płotki czasem 13,25. Jakub Szymański był szósty - 13,58, natomiast Damian Czykier siódmy - 13,64.

Matryna Galant uzyskała najlepszy czas w karierze (4.04,11) i zajęła siódme miejsce w biegu na 1500 m, który został zdominowany przez Etiopki. Diribe Welteji poprawiła rekord mityngu na 3.57,38. Druga była Hirut Meshesha - 3.57,87, a trzecia Tigist Girma - 3.59,33.

Akani Simbine z RPA jako jedyny zeszedł poniżej 10 sekund w biegu na 100 m - 9,98. Kolejne miejsca zajęli Włoch Samuele Ceccarelli - 10,15 i Kanadyjczyk Andre De Grasse - 10,21.