Dreszczowiec w Lidze Narodów! Brazylijki przegrały z Kanadyjkami po niesamowitej końcówce (WIDEO)

Kanadyjki rzutem na taśmę ograły rywalki z Brazylii.

Siatkarki Brazylii przegrały w tie-breaku z drużyną Kanady, w meczu 10. kolejki Ligi Narodów. O zaciętości spotkania może świadczyć to, że I set zakończył się wynikiem 30:28, a w tie-breaku prowadzenie zmieniało się niczym w kalejdoskopie.

Czwartkowe spotkanie było niezwykle ważne dla obu reprezentacji. Brazylijki w przypadku zwycięstwa za 3 punkty mogły bowiem dogonić pod względem dorobku zajmujące 2. miejsce Polki. Z kolei Kanadyjki cały czas walczą o ugruntowanie swojej pozycji w gronie ośmiu najlepszych drużyn turnieju.

Już I set pokazał determinację obu ekip, bowiem zakończył się długą grą na przewagi i ostatecznym zwycięstwem Brazylijek 30:28. Kolejne dwie partie zapisały na swoim koncie Kanadyjki i na tablicy wyników widniało już 1:2. W IV secie "Canarinhos" pokazały pazur i domknęły ten fragment gry na swoją korzyść (25:21).

W tie-breaku działo się naprawdę sporo - najpierw dwupunktowe prowadzenie wywalczyła Kanada, później taką samą zaliczkę uzyskała Brazylia, by przy grze na przewagi oddać inicjatywę rywalkom. Kanadyjki rzutem na taśmę przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę i zakończyły mecz wynikiem 17:15.

Dzięki 1 punktowi wywalczonemu za ugranie 2 setów, Brazylijki plasują się na 3. miejscu, tracąc do "Biało-Czerwonych" 2 "oczka". Kanadyjki wskoczyły z kolei na 8. miejsce w tabeli, jednak mają rozegrany o jeden mecz więcej niż tracące do nich 2 punkty Włoszki.

W załączonym materiale wideo skrót meczu Brazylia – Kanada 2:3 (30:28, 22:25, 23:25, 25:21, 15:17).