Polka brązową medalistką Igrzysk europejskich. Nie wywalczyła jednak kwalifikacji olimpijskiej

Sporty walki

Pięściarka Elżbieta Wójcik przegrała na ringu w Nowym Targu z Irlandką Aoife O'Rourke 2:3 w półfinale kat. do 75 kg Igrzysk Europejskich i nie zdobyła kwalifikacji olimpijskiej. Na pocieszenie został jej brązowy medal tej imprezy.

Pojedynek był bardzo zacięty, a Polka po walce była przekonana o swojej wygranej. Trzech sędziów było jednak innego zdania.

Było to czwarte starcie tych zawodniczek i czwarte zwycięstwo Irlandki. O'Rourke pokonała Wójcik m.in. w finale mistrzostw Europy w Alcobendas w 2019 roku.

Awans do finału IE gwarantował prawo startu w igrzyskach olimpijskich w Paryżu w 2024 roku. W niedzielnym pojedynku o złoty medal rywalką O'Rourke będzie Francuzka Davina-Myrha Michel.

Reprezentanci Polski w boksie zakończyli rywalizację w Igrzyskach Europejskich z dwoma brązowymi medalami. Oprócz Wójcik, zdobył go Mateusz Bereźnicki (92 kg).