Anglicy i Ukraińcy awansowali do półfinału ME U-21

Ukraińcy zagrają w półfinale ME U-21.

Anglicy pokonali Portugalczyków 1:0, natomiast Ukraińcy wygrali z Francuzami 3:1 w niedzielnych ćwierćfinałach piłkarskich mistrzostw Europy do lat 21 rozgrywanych w Gruzji i Rumunii. W sobotę do półfinału awansowały reprezentacje Hiszpanii i Izraela.

Francuzi objęli prowadzenie w 19. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się 20-letni napastnik Olympique Lyon - Rayan Cherki. Ukraińcy odrobili straty dzięki piłkarzom Szachtara Donieck. W 32. min. z rzutu karnego wyrównał Heorhij Sudakow, a pod koniec pierwszej połowy pomocnik strzelił gola na 2:1. Asystę przy tej bramce zanotował Mychajło Mudryk, który w styczniu przeszedł z Szachtara do Chelsea Londyn. W drugiej połowie Artem Bondarenko wbiegł w pole karne, przedryblował kilku rywali i podcinką pokonał bramkarza Lucasa Chevaliera, ustalając wynik meczu na 3:1.

Jedynego gola w meczu Anglia - Portugalia strzelił napastnik Newcastle United - Anthony Gordon. W sobotę reprezentacja Izraela po rzutach karnych pokonała współgospodarzy - Gruzję. Wcześniej przez 120 minut nie padły bramki. W starciu Hiszpanii ze Szwajcarią po 90 minutach był remis 1:1, a w dogrywce gola na wagę awansu do półfinału strzelił obrońca Betisu Sewilla - Juan Miranda.

W półfinałach Anglia zmierzy się z Izraelem, a Hiszpania z Ukrainą. Półfinaliści Euro U21 zagrają w igrzyskach olimpijskich w Paryżu.