Magda Linette w drugiej rundzie Wimbledonu! Gładkie zwycięstwo Polki

Magda Linette

Rozstawiona z numerem 23. Magda Linette awansowała do drugiej rundy wielkoszlemowego Wimbledonu. Polska tenisistka wygrała ze Szwajcarką Jil Teichmann 6:3, 6:2. Spotkanie trwało godzinę i 25 minut.

Pierwszy set długo był wyrównany. Przy stanie 4:3 dla Linette mecz na prawie dwie godziny został przerwany z powodu deszczu. Po powrocie na kort Polka prezentowała się znacznie lepiej.

Zaraz po wznowieniu gry Linette przełamała 121. w światowym rankingu Teichmann, a kilka minut później zamknęła pierwszą partię. W drugiej 31-letnia poznanianka szybko objęła prowadzenie 3:0 i już do końca miała mecz pod kontrolą.

To było ich trzecie spotkanie i druga wygrana Linette. Szwajcarka wygrała w 2021 roku w Chicago, a Polka w tegorocznym turnieju reprezentacji United Cup.

Kolejną rywalką Linette będzie Barbora Strycova. Doświadczona Czeszka pokonała Belgijkę Marynę Zanevską 6:1, 7:5.

37-letnia Strycova dwa lata temu zakończyła karierę, ale wznowiła ją w kwietniu i obecnie w światowym rankingu jest 623. W 2019 roku dotarła do półfinału Wimbledonu. Linette wcześniej z nią nie grała.

Magda Linette (Polska, 23) - Jil Teichmann (Szwajcaria) 6:3, 6:2

Wimbledon, najważniejszy turniej tenisowy świata, tylko w kanałach sportowych Polsatu. Setki godzin transmisji z meczów Igi Świątek, Huberta Hurkacza, Magdy Linette i innych gwiazd światowego tenisa. A codziennie od 13:00 w Polsat Sport program studyjny z udziałem najlepszych komentatorów, dziennikarzy i ekspertów.