Mecz Huberta Hurkacza odwołany! Kolejne problemy organizatorów Wimbledonu

Hubert Hurkacz

Mecz drugiej rundy Wimbledonu pomiędzy Hubertem Hurkaczem a Janem Choinskim został odwołany. Organizatorzy turnieju znów przegrali z deszczem, który wymusił kolejne przetasowania w harmonogramie gier. Spotkanie ma zostać rozegrane dopiero w czwartek.

Hubert Hurkacz dobrze rozpoczął rywalizację w tegorocznym Wimbledonie. Przez pierwszą rundę przeszedł błyskawicznie, pokonując Alberta Ramosa-Vinolasa 6:1, 6:4, 6:4 i po nieco ponad półtorej godzinie gry awansował dalej. Wygranie pierwszego seta zajęło wrocławianinowi zaledwie... 18 minut.

W drugiej rundzie wrocławianin trafił na Jana Choinskiego, który urodził się w Niemczech w polsko-brytyjskiej rodzinie. Od 2018 roku reprezentuje Wielką Brytanię. Ich spotkanie zostało zaplanowane na środę. Miało odbyć się jako ostatnie na korcie numer 12.

Organizatorzy znów przegrali jednak z pogodą. Środa była kolejnym deszczowym dniem, przez co mecze musiały zostać wstrzymane. To natomiast sprawiło, że część gier trzeba było przełożyć na kolejne dni. Według najnowszego komunikatu - Hurkacz zmierzy się z Choinskim w czwartek. Godzina rozpoczęcia tego spotkania nie jest jeszcze znana.

Organizatorzy przenieśli także inne spotkania.

Wimbledon, najważniejszy turniej tenisowy świata, tylko w kanałach sportowych Polsatu. Setki godzin transmisji z meczów Igi Świątek, Huberta Hurkacza, Magdy Linette i innych gwiazd światowego tenisa. A codziennie od 13:00 w Polsat Sport program studyjny z udziałem najlepszych komentatorów, dziennikarzy i ekspertów.