Magda Linette w kolejnej rundzie Wimbledonu po thrillerze! Polski hit na horyzoncie

Magda Linette w trzech setach pokonała Barborę Strycovą w drugiej rundzie Wimbledonu. 623. w rankingu WTA Czeszka postawiła naszej zawodniczce trudne warunki, ale to Linette lepiej wytrzymała trudy spotkania. W kolejnym meczu poznanianka zagra z Belindą Bencić, a już w czwartej rundzie może zmierzyć się z Igą Świątek.

Linette w poprzedniej rundzie pokonała w dwóch setach Szwajcarkę Jil Teichmann 6:3, 6:2. Polka w najbardziej prestiżowym i najstarszym turnieju tenisowym na świecie jest rozstawiona z numerem 23. i w konfrontacji ze Strycovą była wyraźną faworytką.

Jako pierwsza przełamanie w czwartkowe popołudnie zaliczyła jednak 623. w rankingu WTA Czeszka. W bardzo długim trzecim gemie szala przechylała się z jednej strony na drugą, ale ostatecznie Strycova odebrała przewagę serwisu Magdzie. Polka błyskawicznie odpowiedziała jednak na przegranego gema i doprowadziła do wyrównania.

Linette w pierwszym secie miała trzy szanse na przełamanie podania czeskiej tenisistki i wszystkie wykorzystała. Poznanianka miała też świetne statystyki wygranych piłek przy swoim pierwszym serwisie. W związku z tym, mimo chwilowych kłopotów, zasłużenie wygrała otwierającą partię.

W drugiej odsłonie obydwie zawodniczki cały czas popełniały sporo błędów, ale to Polka miała zdecydowanie więcej uderzeń kończących. Strycova brylowała przede wszystkim w akcjach przy siatce. Niektóre gemy trwały bardzo długo, a żadna z tenisistek nie potrafiła zdobyć większej przewagi. Przy stanie 4:4 Linette pewnie wygrała swoje podanie i postawiła rywalkę pod ścianą. Ta cały czas korzystała jednak ze skutecznego serwisu i wyrównała na 5:5. Sytuacja powtórzyła się chwilę później przy stanie 6:5 dla Polki i o wyniku tej odsłony musiał decydować tie-break.

W nim po ponad godzinie gry w drugim secie, obie zawodniczki były już nieco zmęczone. Strycova starała się skracać wymiany chodząc regularnie do siatki, dzięki czemu zaliczyła dwa mini-breaki. Linette odrobiła jednak straty i po kilku dużych błędach Czeszki miała nawet piłkę meczową. Ta nie została jednak wykorzystana, a Strycova wygrała trzy piłki z rzędu i doprowadziła do decydującego - trzeciego seta.

Tutaj decydujący okazał się gem numer 3, w którym to Polka przełamała 37-latkę z Czech. W kolejnych minutach nasza zawodniczka nie straciła kontroli i po niemal trzech godzinach walki awansowała do trzeciej rundy Wimbledonu, wykorzystując drugą piłkę meczową!

W kolejnym meczu poznanianka zagra z Bencić, a już w czwartej rundzie może zmierzyć się z Igą Świątek. Do polskiego starcia dojdzie, jeśli obie biało-czerwone wygrają swoje mecze trzeciej rundy.

Magda Linette - Barbora Strycova 6:4, 6:7 (6-8), 6:3

Wimbledon, najważniejszy turniej tenisowy świata, tylko w kanałach sportowych Polsatu. Setki godzin transmisji z meczów Igi Świątek, Huberta Hurkacza, Magdy Linette i innych gwiazd światowego tenisa. A codziennie od 13:00 w Polsat Sport program studyjny z udziałem najlepszych komentatorów, dziennikarzy i ekspertów.