Aryna Sabalenka zaczęła słabo, ale awansowała do trzeciej rundy Wimbledonu

Aryna Sabalenka

Aryna Sabalenka awansowała do trzeciej rundy wielkoszlemowego Wimbledonu. Rozstawiona z numerem drugim białoruska tenisistka wygrała z reprezentującą Francję Warwarą Graczewą 2:6, 7:5, 6:2.

W pierwszym secie Sabalenka popełniła aż pięć podwójnych oraz 16 niewymuszonych błędów. W efekcie trzy razy została przełamana i partię wygrała Graczewa.

Później jednak Białorusinka znacznie poprawiła swoją grę. W dwóch kolejnych setach łącznie miała jeden podwójny oraz 19 niewymuszonych błędów i po dwóch godzinach cieszyła się z awansu do 3. rundy.

Jej kolejną rywalką będzie 40. na liście WTA Anna Blinkowa. Rosjanka pokonała rozstawioną z numerem 29. Rumunkę Irinę-Camelię Begu 7:5, 6:3.

Wimbledon, najważniejszy turniej tenisowy świata, tylko w kanałach sportowych Polsatu. Setki godzin transmisji z meczów Igi Świątek, Huberta Hurkacza, Magdy Linette i innych gwiazd światowego tenisa. A codziennie od 13:00 w Polsat Sport program studyjny z udziałem najlepszych komentatorów, dziennikarzy i ekspertów.