Koniec marzeń! Polka poza Wimbledonem

Alicja Rosolska odpadła z Wimbledonu

Alicja Rosolska i Nadia Kiczenok odpadły w 1. rundzie debla kobiet podczas tegorocznego Wimbledonu. Polsko-ukraińska para uległa w dwóch setach duetowi Elise Mertens/Storm Hunter.

Początek meczu był fatalny w wykonaniu Rosolskiej i Kiczenok. Pierwszą partię przegrały 0:6, a set potrwał zaledwie 19 minut. Jeśli chodzi o liczbę punktów to Belgijsko-australijska para wygrała 24:6!

Druga odsłona zaczęła się równie źle. Pierwszy gem przegrany gładko, w drugim była szansa na wygraną, ale Ukrainka popełniała masę błędów i rywalki przełamały. Koniec fatalnej passy przyszedł w czwartym gemie, przy zagrywce Rosolskiej. W kolejnej partii polsko-ukraińska para miała sześć break pointów, ale nie wykorzystała okazji i przeciwniczki się wybroniły. Kolejny gem to znowu zacięta gra na przewagi i wygrana Rosolskiej i Kiczenok. Do końca spotkania karty rozdawały już Mertens i Hunter, które ostatecznie wygrały 6:0, 6:2.

Mertens ma na swoim koncie trzy wygrane Wielkie Szlemy w deblu. Hunter zaś dwukrotnie dochodziła do półfinałów największych tenisowych turniejów na świecie.

Storm Hunter, Elise Mertens  - Alicja Rosolska, Nadia Kiczenok 6:0, 6:2.

Wimbledon, najważniejszy turniej tenisowy świata, tylko w kanałach sportowych Polsatu. Setki godzin transmisji z meczów Igi Świątek, Huberta Hurkacza, Magdy Linette i innych gwiazd światowego tenisa. A codziennie od 13:00 w Polsat Sport program studyjny z udziałem najlepszych komentatorów, dziennikarzy i ekspertów.