Nie chcieli być gorsi od starszych kolegów! 3:0 polskich siatkarzy z Kanadą po raz drugi

Polska pokonała Kanadę 3:0 w meczu mistrzostw świata siatkarzy do lat 21.

Polscy siatkarze wygrali z Kanadą 3:0 w spotkaniu grupy C mistrzostw świata U21. W pierwszym meczu tej imprezy Polacy pokonali Indie 3:1, a na zakończenie pierwszej fazy grupowej zagrają w niedzielę z Bułgarią. Co ciekawe, było to drugie starcie Polska – Kanada rozegrane w tę sobotę. W meczu Ligi Narodów na Filipinach pierwsza reprezentacja również wygrała w trzech setach.

Polacy efektownie rozpoczęli to spotkanie (6:1), ale rywale szybko zmniejszyli straty (7:5). Kluczowa dla losów premierowej partii okazała się seria dobrych zagrywek Kamila Szymendery, po której Polska prowadziła 16:9. Po ataku Piotra Śliwki różnica wzrosła do dziesięciu oczek (21:11), a seta zamknął sprytnym atakiem Jakub Majchrzak (25:14).

Druga odsłona miała podobny scenariusz. Po dobrym otwarciu Polaków (7:2), przeciwnicy próbowali nawiązać walkę i zmniejszyli straty (14:12). Dalsza część seta toczyła się jednak pod dyktando reprezentacji Polski, mającej przewagę w ataku i lepiej dysponowanej w polu zagrywki. Kanadyjczycy nie ułatwiali sobie zadania, popełniając sporo błędów. Jeden z nich zakończył tę część meczu (25:17).

Po dwóch pewnie wygranych setach, na początku trzeciego przypomniała się historia z meczu z Indiami. Inicjatywę przejęli rywale, którzy odskoczyli na kilka punktów (7:10). Polscy siatkarze długo gonili wynik, ale dopięli swego (16:16). Tym razem losy seta rozstrzygnęły się w końcówce. Polacy wygrali cztery akcje od stanu 21:21. Dwa skuteczne ataki Jakuba Olszewskiego i dwa błędy przeciwników oznaczały wygraną reprezentacji Polski 25:21.

Polska – Kanada 3:0 (25:14, 25:17, 25:21)

Polska: Jakub Majchrzak, Kamil Szymendera, Kajetan Kubicki, Tytus Nowik, Mateusz Kufka, Piotr Śliwka – Kuba Hawryluk (libero) oraz Jakub Olszewski. Trener: Mateusz Grabda.
Kanada: Brendan Mills, Mason Greves, Kaden Schmidt, Cory Schoenherr, Jacob Sargent, Jonah Dueck – Josh Jehle (libero) oraz Reeve Gingera, Lucas Musschoot, Samuel Ludwig. Trener: Arnd Ludwig.